Erdoğan: Dışişleri Bakanımız Dendias'a haddini bildirdi

Erdoğan: Dışişleri Bakanımız Dendias'a haddini bildirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasındaki tartışmaya dair, "Dışişleri Bakanımız Dendias'ın tutumu karşısında ona haddini bildirdi, daha yumuşak da olamazdı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

Yunanistan bizim oradaki müftülerimize yetkiyi vermediği gibi, kendi din görevlisiymiş gibi atama yoluna gidiyor.  Aramızdaki uluslararası hukuka da aykırı. Aramızdaki ilişkinin zedelenmesi de neden teşkil ediyor. Bunun düzelmesi lazım.

 

Kılıçdaroğlu’nu herhalde artık tanışmışsınızdır. Bay Kemal artık biz seni tanıdık biliyoruz. Benim çiftçimin elinde patates soğan kaldıysa ki bunu da il başkanları toplantısında başkanlar 1 milyon 250 ton patates, 300 bin ton soğan kaldı vatandaşımızın elinde dediler. 

 

Tavır değişti değişti, değişmediği takdirde Kuzey Kıbrıs'ta inanç özgürlüğü noktasında oradaki yavrularımızın Kur'an eğitimine engel teşkil edecek adımların atılmasına müsamaha edemeyiz.

GENEL