Erdoğan gazetecilere o soruyu sormalarını yasakladı!

Erdoğan gazetecilere o soruyu sormalarını yasakladı!

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Pakistan ziyareti sırasında uçakta, gazetecilerin 'Kürdistan bayrağı' tartışmasına ilişkin soru sormalarının yasaklandığını iddia etti.Önkibar yazısında...

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Pakistan ziyareti sırasında uçakta, gazetecilerin 'Kürdistan bayrağı' tartışmasına ilişkin soru sormalarının yasaklandığını iddia etti.

Önkibar yazısında bu iddiasını "Gelelim Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son Pakistan seyahatinde yaşananlara! Fotoğraflar yayınlandı, bu geziye çok sayıda sözde(!) gazeteci çağrıldı. Ama buna rağmen Türkiye’de gündem olan önemli bir konu uçakta yapılan sohbette hiç ama hiç gündeme gelmedi. Evet Barzani’nin Türkiye’ye gelişi ile Ankara ve İstanbul’a asılan Kürdistan bayrakları konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorulmadı ki bu konu günlerdir iç siyasetin en önemli maddesiydi" sözleriyle aktardı.

BU SORUYU SORMAYIN TALİMATI

Önkibar, yazısının devamında şunları belirtti:

"Başbakan Binali Yıldırım’ın da dahil olduğu bu tartışmada devletin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanının söyleyecek sözleri olabilirdi.

Öyle iken bu konu hiç gündeme getirilmedi neden acaba?

O geziye katılanların haberlerine baktım bu başlıkla alakalı tek satır ve ifadeleri yok.

Derken hakikate dolaylı olarak ulaştım.

Meğer Cumhurbaşkanı gazetecilerin bulunduğu bölüme gitmeden yani sohbete başlamadan önce görevliler aracılığı ile kulaklara şöyle fısıldanmış:

-''Cumhurbaşkanımız, Barzani ve Kürdistan bayrağı tartışmalarına girmeyecek... Bu konuyu lütfen gündeme getirmeyelim!..''

KABİLE DİKTATÖRLÜKLERİNİN GERİSİNE DÜŞMEK

Bu aslında bir emirdi ve herkes buna riayet etti.

Bazı yandaş gazeteciler bizim bu yazımızdan sonra böyle bir fısıldama olmadı diyebilir ki zaten aksi beklenmez... Böyle diyecek olana, siz gazeteci değil misiniz, Barzani ve Kürdistan bayrağına Bahçeli’nin tepkisini niye sormadınız sorusunu sorarım.

İşte bu hale geldiğimiz içindir ki Türkiye AKP iktidarı ile beraber basın özgürlüğünde Afrika’nın kabile diktatörlüklerinin bile gerisine düşmüştür."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem