Erdoğan: Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz, çok merak ediyorsanız gereği olur

Erdoğan: Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz, çok merak ediyorsanız gereği olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Gaziosmanpaşa'daki mitingde konuştu. Erdoğan, "Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Gaziosmanpaşa'daki mitingde konuştu. Erdoğan, "Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur." dedi.

Erdoğan, "Siz istemeseniz de biz Kudüs'ün hakkını savunacağız, Gazze'nin hukukunu savunacağız, Yemenli çocukların, Suriyeli muhtaçların, Afrikalı açların çığlığı olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

'HAÇLI-HİLAL MÜCADELESİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur, bunu da açıkça söylüyoruz." dedi.

Erdoğan, Yeni Zelanda'daki saldırıyı yapan teröristin silahının üzerindeki yazıların geçmişte kaldığını, artık başka bir dünyanın olduğunu söyleyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"(Yeni Zelanda'da iki camiye saldıran terörist) Ne diyor o alçak? 49 kardeşimizi şehit eden o namussuz, diyor ki; 'Anadolu yakasında kalabilirsiniz ama Avrupa yakasına geçmeyeceksiniz.' Kimsin sen? Ha şöyle bir tevessül et de gel bakalım buralara. Tüm dünyanın göz bebeği olan İstanbul'a 'Konstantinapol' ifadesini kullanan ey Netanyahu, oğlunun kulağını çek. Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz terbiye metotlarımız farklıdır, sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika