Erdoğan hedef göstermişti: Tutuklu öğrenci sayısı 14 oldu

Erdoğan hedef göstermişti: Tutuklu öğrenci sayısı 14 oldu

 “Afrin lokumu'' dağıtanlara “Katliamın lokumu olmaz'' dedikleri ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterdiği Boğaziçi öğrencilerinde bir öğrenci daha tutuklandı. Böylelikle tutuklu öğrencilerin sayısı...

 “Afrin lokumu'' dağıtanlara “Katliamın lokumu olmaz'' dedikleri ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterdiği Boğaziçi öğrencilerinde bir öğrenci daha tutuklandı. Böylelikle tutuklu öğrencilerin sayısı 14’e yükselmiş oldu.

Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümünden bir öğrenci, 5 Mayıs’ta okul kapısında gözaltına alınmıştı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan öğrenci, ardından dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.
Bianet’in haberine göre savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen öğrenci, “örgüt propagandası yapmak'' iddiasıyla tutuklandı. Tutuklanan sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi Silivri Cezaevi’ne nakledildi.
NE OLMUŞTU?
Boğaziçi Üniversitesi’nde 19 Mart’ta “Afrin lokumu'' dağıtanlara “Katliamın lokumu olmaz'' dedikleri için AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterilen ve baskınlarla gözaltına alınan 15 öğrenciden 10’u tutuklanmıştı.
14 Nisan’da gözaltına alınan 3 öğrencinin de tutuklanmasıyla birlikte tutuklu Boğaziçili öğrencilerin sayısı 13’e çıkmıştı.
Mahkemenin son verdiği kararla birlikte tutuklu öğrenci sayısı 14’e yükselmiş oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem