Erdoğan: Her iki hastaneyi de Rönesans yüklendi ve birinin bedeli tamamen kendilerine ait

Erdoğan: Her iki hastaneyi de Rönesans yüklendi ve birinin bedeli tamamen kendilerine ait

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılışında konuşan partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rönesans Grubu'nu, mimarı, işçisini tebrik ediyorum. Her iki hastaneyi bu firma yaptı. Bir tane hastane için bizden herhangi bir bedel istemediler" dedi. Erdoğan'ın "Bedel istemediler" dediği Rönesans Holding, AKP dönemi hızla büyümüş, Beştepe'deki Sarayı da inşa etmişti. Holdingin sahibi Erman Ilıcak, 2016 yılında 2 milyar dolar olan servetini 2018 yılında 4 milyar dolara çıkarmış ve yüzde yüzlük servet artışıyla di

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılışında konuşan partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rönesans Grubu'nu, mimarı, işçisini tebrik ediyorum. Her iki hastaneyi bu firma yaptı. Bir tane hastane için bizden herhangi bir bedel istemediler" dedi. Erdoğan'ın "Bedel istemediler" dediği Rönesans Holding, AKP dönemi hızla büyümüş, Beştepe'deki Sarayı da inşa etmişti. Holdingin sahibi Erman Ilıcak, 2016 yılında 2 milyar dolar olan servetini 2018 yılında 4 milyar dolara çıkarmış ve yüzde yüzlük servet artışıyla dikkat çekmişti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışını yapıyor.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

"DÜNYA ÇAPINDA BİR BAŞARIDIR"

Koronavirüs salgınında kaybettiğimiz tüm hocalarımız ve vatandaşlarımızlar birlikte Feriha Öz hocamıza allahtan rahmet diliyorum. Biz kadirşinas bir milletiz. Bu yüzden buraya Prof. Dr. Feriha Öz'ün ismini verdik.

Sağlık çalışanlarımızın her birine şükranlarımızı sunuyorum.

Dünyada pek çok ülkede sağlık sisteminin çöktüğü dönemde Türkiye yeni imkanlar üreterek farklı bir konuma gelmiştir.

Bu hastanemizi 2 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Hemen pist burada. Burası daha önce askeri havalimanıydı. Uluslararası herhangi bir hasta gelmek istediğinde pist var, buradan yürüme mesafesinde hastaneye gelecek. aynısı Yeşilköy için geçerli.

İster ulusal ister uluslararası. Hepsine hazır. Sağlıkta sağlık turizmini hedefliyoruz ve bunu başaracağız. Salgın acil ihtiyaç göstermiş olsaydı bu süreyi belki daha da kısaltabilirdik.

Böyle bir eseri bu kadar kısa sürede hazır hale getirmek dünya çapında bir başarıdır. Türkiye'nin sağlık alanında geldiği seviyenin somut örneği olan bu hastaneler şifayı ülkemizde arayan herkese hizmet verecektir.

"RÖNESANS GRUBU'NU TEBRİK EDİYORUM"

"Rönesans Grubu'nu, mimarı, işçisini tebrik ediyorum. Rönesans firmasına ayrıca şükranlarımı bildireceğim. Her iki hastaneyi bu firma yaptı. Bir tane hastane için bizden herhangi bir bedel istemediler."

"NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU BU SÜREÇTE ÇOK DAHA İYİ GÖRÜYORUZ"

Salgın sürecinde sağlık alanında ülkemizin elindeki imkanların daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum.

Muhalefetin topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz.

Feriha Öz hocamızın 3 evladı da profesör. Kendilerine ricada bulundum. Yetiştireceğiniz öğrenciler büyük önem arz ediyor. Hocaları siz yetiştireceksiniz.

BAKAN KOCA: TEHLİKE HENÜZ GEÇMİŞ DEĞİL

"Buralar sağlık turizminde kamunun önemli köşe taşları olacak. Depremden etkilenmeyen yatay mimariye sahip. rekor denecek sürede 45 günde tamamlandı. 8 bloktan oluşuyor. 500 araçlık otoparkı mevcut.

Yeterli laboratuvar imkanları var. Bütün hasta yatakları gerektiğinde yoğun bakıma dönüştürülme özelliğine sahip.

Salgınla mücadelede ülkemiz tüm dünyaya örnek bir başarı sağladı. Son vakaya kadar ülkemiz de vatandaşlarımız da risk altında. Sağlık çalışanları herkesten fazla bu riski taşımaktadır. Sağlık çalışanlarından yitirdiklerimiz oldu.

Acil durum hastanelerine Feirha Öz ve Murat Dilmener'in adlarını veriyoruz. 2 Nisan günü günlük bildirimimize bir acı haberi daha eklemek zorunda kaldık. Prof. Dr. Feriha Öz'ün korona virüse yenik düşmesi haberiydi bu."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika