Erdoğan: İmam hatiplere saldıranlar milletimizin köklerini kurutmak istiyor

Erdoğan: İmam hatiplere saldıranlar milletimizin köklerini kurutmak istiyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İmam hatipliler Derneği Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunuyor. "İmam hatiplere saldıranlar milletimizin köklerini kurutmak istiyor" diyen Erdoğan bir kez...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İmam hatipliler Derneği Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunuyor. "İmam hatiplere saldıranlar milletimizin köklerini kurutmak istiyor" diyen Erdoğan bir kez daha CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedefine aldı.

"Ana muhalefetin başındaki zat, nasıl olduysa bizim külliyeye bir geliverdi. İmam hatip liselerinde hangi derslerin okutulduğunu dahi bilmiyor" diyen Erdoğan, "Sen bilir misin imam hatiplerde matematik, fen okutuluyor dedim. Saf saf duruyor" diye konuştu.

Erdoğan, "İmam hatip markası ailelerden başlayıp ders aralarına, yatılı kısımlarına kadar hayatın her alanında çalışan dava adamlarının eseridir" ifadelerini kullandı

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"O zaman ki öğretmenlerimiz hep cenaze mi yıkayacaksınız, ne olacaksınız' derdi. Evde anne ve babanızla bunun kavgasını verin gibi aba altından sopa gösterirlerdi. Tek tipçi dayatmalarına rağmen imamhatipler milletimizin öz değerlerine uygun insanlar yetiştirmek için öne çıkmıştır.

"Ortaya bir imam hatip markası çıkmıştır. Liseler arasında bir ayrım yapmak için söylemiyorum bunu. Nasıl Galatasaray Lisesi'nden mezun olan birinin Galatasaray'ı bir marka olarak ortaya koymak istiyorsa ben de bir imam hatipli olarak bunu ortaya koymaya çalışıyorum. Bulunduğum makam da böyle bir ayrım yapmaya teşvik edemez. Benim için hepsi benim evladımdır. İmam hatip markası ailelerden başlayıp ders aralarına, yatılı kısımlarına kadar hayatın her alanında çalışan dava adamlarının eseridir.

"Ana muhalefetin başındaki zat, nasıl olduysa bizim külliyeye bir geliverdi. İmam hatip liselerinde hangi derslerin okutulduğunu dahi bilmiyor. Sen bilir misin imam hatiplerde matematik, fen okutuluyor dedim. Saf saf duruyor. Derdi Kadıköy'de birden fazla imam hatip varmış. İmam hatiplere saldıranlar milletimizin köklerini kurutmak istiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika