Erdoğan kendini suçlu hissediyor

Erdoğan kendini suçlu hissediyor

Beştepe'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni'nde konuşan Erdoğan şunları söyledi."Musiki dalında Nesrin Sipahi. Şiir ve çeviri dalında Cahit Koytak, tiyatro alanında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavisi...

Beştepe'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni'nde konuşan Erdoğan şunları söyledi.

"Musiki dalında Nesrin Sipahi. Şiir ve çeviri dalında Cahit Koytak, tiyatro alanında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavisi devam eden Kenan Işık beyfendiyi. Kendimi biraz da suçlu hissediyorum, kendisini ziyaret edemediğimden dolayı. İnşallah kendisini evinde ziyaret edeceğim. Edebiyatta Mehmet Doğan kardeşimizi, Prof. Dr. Fuat Sezgin hocamızı tebrik ediyorum. Ödül alan kültür, sanat ve edebiyat insanlarımızla, kendilerini ve temsilcilerini dinleme fırsatı bulduk."

"(Tiyatro alanında ödüle layık görülen Kenan Işık için) Yurtdışı tedavisinden sonra kendisini ziyaret edemediğimden dolayı kendimi suçlu hissediyorum. İnşallah en kısa zamanda kendisini evinde ziyaret edeceğim."

"Ülkemizin sıkıntısı diğer medeniyetlerle ilişkisini tek taraflı yapmasıdır. Ne yazık ki sadece aldık. Kendimiz bir şey üretmedik."

"Şu anda Batı'nın ilmini alıyoruz. Bugün Marmaray varsa, Kanal İstanbul'un adımını atıyorsak işte bundan dolayıdır."

"Özellikle gençlerin, kültürün edebiyatın bilimin her alanında çok daha fazla aktif olmalarını bekliyorum. Seçilme yaşını 18'e indirdik. 'Çoluk çocuğa mı bırakacaksınız' diyorlar. Bunlar tarihi de dünyayı da bilmiyor."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL