Erdoğan'dan AKP teşkilatına uyarı: Kendisini partisinin üstünde gören kişinin sonu hüsrandır

Erdoğan'dan AKP teşkilatına uyarı: Kendisini partisinin üstünde gören kişinin sonu hüsrandır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin, Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt il kongrelerinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle partisinin planlı kongrelerinin ertelendiğini duyurdu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

KORONAVİRÜS SALGINI

Kontrolden çıkarsa daha büyük problemler çıkar. Salgının seyrini en kısa sürede hedef seviyeye indireceğiz. Bu yeni dalgayı da kırdığımızda güzel günler göreceğiz. Salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongrelerimizi erteliyoruz.

TEŞKİLATA UYARI

Kutlu bir davada asla senlik benlik kavgasına, kibre, tembelliğe yer olamaz. Kendinin partisinin ve halkın üstünde gören kişinin sonu hüsrandır. 

'AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZLE ZAFERİN SEVİNCİNİ YAŞADIK'

Suriye sınırımız boyunca bizi terör koridoru ile kuşatmaya çalıştılar, harekatlarımızla bu kanlı zinciri kırdık. Doğu Akdeniz'de anlaşmalar ve sondajlarla bunu da akamete uğrattık. Libya'da bir başka oyunun içine girdiler. Orada da heveslerini kursaklarında bıraktık. Ermenistan'ı kışkırtarak Kafkasya'da bir başka şey yapmaya kalkıştılar. Kardeşlerimizle zaferin sevincini yaşadık.

Ortaya koyacak vizyonları olmayanların bir araya getirerek siyaset mühendisliğine giriştiler. Bunda da başarılı olamayacaklar. 

'KENDİMİZİ AVRUPA'DA GÖRÜYOR, GELECEĞİMİZİ BİRLİKTE KURMAYI TASAVVUR EDİYORUZ'

Dostlarımızla ve müttefiklerimizle daha güçlü işbirliği halinde olmak istiyoruz. AB'den sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını, en azından aleni düşmanlıklara alet olmamasını bekliyoruz. Kendimizi Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz. 
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika