Erdoğan konuşması öncesi gözaltına alınan AKP il başkanı ateş püskürdü

Erdoğan konuşması öncesi gözaltına alınan AKP il başkanı ateş püskürdü

AK Parti Trabzon İl Başkan Adayı Metin Kaya gözaltına alındı. Metin Kaya ,AK Parti Genel Merkezi'nin adayı Sezgin Mumcu'ya karşı liste hazırlamıştı

AKP Trabzon İl Başkan adaylığını aylar önce açıklayan Metin Kaya, kongreye saatler kala gözaltına alındı. Eski bir dosyadan dolayı hakkında yakalama kararı bulunan Kaya gözaltı işleminin ardından bir açıklama yayınladı: 

"Ben bu hırçın toprağın evladıyım. Burası benim öz yurdum, öz vatanım. Benim mücadelem hak mücadelesidir, adalet mücadelesidir, üyelerimizin ve delegelerimizin isteklerini, beklentilerini ihtiyaçlarını dile getirme mücadelesidir. Benim mücadelem Trabzon Mücadelesi ve Türkiye mücadelesidir. Bizim yaptıklarımız gayet açıktır. Menfaate göre şekil değiştiren, ilke tanımayan, çizgisi olmayan, ahlaki değerleri bilmeyen kişiler asla kazanamaz, başarı sağlayamaz, hedefine ulaşamaz. Biz doğru olacağız, dik duracağız ki hedefimize varıp kazanmış olalım. Bu uğurda asla çekinmiyor, korkmuyor ve pes etmiyorum. Biliyorum ki Allah her zaman hak için halkın yanında olanla beraberdir. Merhametlilerin en merhametlisinden ümidimi asla kesmedim. Genel başkanımızın da defaatle söylediği gibi ‘’Kaderin Üstünde Mutlaka Bir Kader Vardır’’ dedim ve buna inandım. Bu inandığım yolda eğilmeden, bükülmeden, korkusuzca dosdoğru hizmet etmeye niyetlendim. Mücadele etmekten asla vazgeçmedim. Elimden bir şey gelmediği zaman yüce Allah’ıma sığındım. Dualarla beraber yoluma arkadaş aradım. Sabırsızlığı, tahammülsüzlüğü hiçbir zaman benimsemedim. İnandım ki sabrın sonu selamet olacak. Yapılan tüm engellemelere rağmen davamdan asla vazgeçmedim ve geçmeyeceğim. Ben Metin Kaya olarak halkımıza hizmet için, sessizlerin sesi, kimsesizlerin nefesi, siyaset yapmak isteyenlerin hevesi olmak niyetiyle yola çıktım . Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hedefleri doğrultusunda, Ak Parti Trabzon İl Başkanlığına Adayım..." 

Trabzon Emniyet Müdürlüğü de Kaya’nın gözaltına alındığını doğrulayarak ‘Adı geçen şahıs ile ilgili tehdit, hakaret, basit yaralama ve mala zarar verme  suçları iddiasıyla aranması vardı. Bu nedenle gözaltına alınmıştır’. ifadelerine yer verildi.

GENEL