Erdoğan: Merdan Yanardağ diye birisi var, Osmanlı hakkında ahlaksız ifadeler kullanıyor, bunun üzerine gitmemiz lazım

Erdoğan: Merdan Yanardağ diye birisi var, Osmanlı hakkında ahlaksız ifadeler kullanıyor, bunun üzerine gitmemiz lazım

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında konuştu.

Erdoğan, Soyer için “Bu milletin evladı olamaz” derken, Yanardağ için, “Bir de Merdan Yanardağ diye birisi var. O da Osmanlı hakkında ahlaksız ifadeler kullanıyor, hakaretler ediyor. Bu ifadeleri kesinlikle nefret suçuna da girer. Tabii bunların üzerine gitmemiz lazım" ifadesini kullandı.

Tele 1'in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi için gittiği Özbekistan’daki temaslarını tamamladı. Erdoğan, ABD ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Haddini bilmez, ahlaksız” ifadesini kullandığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hakkında konuşan Erdoğan, gazeteci Merdan Yanardağ için de söylemlerde bulundu.

Erdoğan, Merdan Yanardağ hakkında, “Bir de Merdan Yanardağ diye birisi var. O da Osmanlı hakkında ahlaksız ifadeler kullanıyor, hakaretler ediyor. Bu ifadeleri kesinlikle nefret suçuna da girer. Tabii bunların üzerine gitmemiz lazım. Yani bu meydan o kadar boş değil. Bunu bilmeleri gerekecek. Ecdadımıza eğer layık olacaksak bunlara hukuk çerçevesinde gereğini yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“BU ADAMIN İSTİKAMETİ YOK”

Erdoğan, Tunç Soyer için ise, “Bu adamın istikameti filan yok. Bu, pusulayı şaşırmış ve terbiyeden uzak. Tarihini hakaretle ifade etmeye çalışan bir insan, bir defa bu milletin bir evladı olamaz” dedi.