Erdoğan: 'Milletimizin sabırlı olmasını istiyorum, fiyat yükselişleri bir süre sonra dengeye oturacaktır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • ”Genel Kurul’da yaşanan başka bir edepsizlik örneği ile sarsıldık. Üstelik bu edepsizlik CHP Genel Başkanı tarafından sergilenmiştir. Kimsenin partisinde, evinde nasıl davrandığını karışmayız. Ama herkesi TBMM’nin nezaketine, izzetine ve faziletine uygun davranışlar sergilemeye davet etmek bizim görevimizdir.
  • “Pazartesi ve salı günü Katar’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaret sırasında BAE’nin ülkemize yapacağı yatırımın müjdesini de paylaştık. BAE ile başlatılan yeni dönemi daha ileri taşımanın gayreti içinde olacağız.”
  • “Son 8 yıldır yaşanan her olayda milletimiz aleyhine konum alan zihniyet, ekonomideki değişimi de saptırmaya çalışıyor. Biz ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat, büyüme, hedef bu.”
  • “Biz Türkiye siyasi, sosyal her alanda küresel güç haline gelsin diyoruz, bu zihniyet Türkiye’yi eskiye döndürmek istiyor. Biz insanların refahını yükselterek faizi düşüreceğiz diyoruz bu zihniyet ülkeyi ekonomik boyunduruk altına almaya çalışıyorlar.”
  • “Küresel ekonominin küçüldüğü pandemide bizim ekonomimiz büyüdü. Fiyat yükselişleri bir süre sonra dengeye oturacaktır. Biz ne yaptığımızı biliyoruz, ne yapacağımızı biliyoruz. Milletimizden bize güvenmesini ve sabırlı olmasını istiyorum.”
  • “Geçmişte Türkiye başkalarının reçeteleriyle sıkıntılarını çözmeye çalışırken; bu kez kendi hikayemizi yazıyoruz.”
  • “Herkesi TBMM’nin asaletine, nefasetine, nezahetine, nezaketine, izzetine, bu yüce kurumun faziletine uygun davranışlar sergilemeye davet etmek görevimizdir. Türkiye’nin kurtuluşunu küresel çıkar odaklarının güdümündeki reçetelerde değil yatırımlarda, istihdamda, üretimde, ihracatta, cari fazlada görüyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika