Erdoğan milletvekillerini uyardı: Sosyal medya değil, milletin dediği önemli

Erdoğan milletvekillerini uyardı: Sosyal medya değil, milletin dediği önemli

Erdoğan, partisinin milletvekillerini “Seçim sosyal medyada değil, sahada kazanılır. Bizim için sosyal medya söylemleri değil, sahada milletin ne dediği önemli” diye uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu Kızılcahamam’da yapılan AKP’nin istişare toplantısında bazı milletvekilleri ile baş başa, bazı milletvekilleri ile de gruplar hâlinde görüşmeler yaptı. Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, Cumhurbaşkanı bu görüşmelerde milletvekillerine 2023 seçimlerine yönelik uyarılarda bulundu.

Aktarılana göre Erdoğan, “Siz bakmayın 6’lı masanın ‘şöyleymiş böyleymiş’ dediğine, sosyal medyada yazılan çizilenlere. Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Kuraklık oldu, ardından salgın, sonra Rusya-Ukrayna krizi... Bütün bunlara rağmen biz ‘yatırımlara devam’ ettik, çarklar döndü. Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkâr edecek değiliz. Ama bu kesimlerle ilgili de gereken adımlar atılacak. Sosyal medyada olup bitenlerle moralinizi bozmayın. Bizim için milletin ne dediği önemli. Biz sosyal medyaya bakmayız. Ben daha önce de söylüyordum ‘Twitter cıvıtır’ diye. Ben sosyal medyaya böyle bakıyorum. Biz sahaya bakarız. Sosyal medya ile iktidar olunmaz, sahada çalışarak seçim alınır. Rahat olun. Bu seçimleri de alacağız. Biz çok çalışacağız. Gayret edeceğiz. Biz iyi görünüyoruz, iyi durumdayız” dedi.

Gübre ve fındık adımı

Gübre ve fındık fiyatlarına ilişkin de vekillerle konuşan Erdoğan’ın, “Çiftçilerin gübre problemine yönelik yeni bazı adımlar atıyoruz. Problemi çözüyoruz. Birtakım yatırımcılarla görüştüm. Bu alanda gerekli yatırımlar yapılacak. Bu konu Türkiye’nin gündeminden çıkacak. Fındık fiyatını geçen yıl temmuzda açıklamıştı. Bu yıl da aynı dönemde açıklarız. Milleti mağdur etmeyecek bir fiyat açıklayacağız” dediği ifade edildi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika