Erdoğan şimdi de 'GBT' ile tehdit etti!

Erdoğan şimdi de 'GBT' ile tehdit etti!

Erdoğan şimdi de 'GBT' ile tehdit etti! Recep Recep Tayyip Erdoğan, Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden yapılan canlı yayında konuşuyor.

Recep Recep Tayyip Erdoğan, Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden yapılan canlı yayında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Atakule'de gençlerin sorularını yanıtlıyor. Program sosyal medyadan canlı yayınlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Atakule'de gençlerle buluştu. Sosyal medyadan canlı yayınlanan programda Erdoğan, gençlerin sorularını yanıtlıyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu beka sorununun öne çıktığı bir seçim. Kandil'den yönetilen bir süreci takip ediyoruz. Mehmetçiğimiz, polisimiz ciddi bir mücadele veriyor. İyi bir netice aldığımızı düşünüyorum.

'GBT'LERİ HAZIR SONUCA GÖRE ADIM ATACAĞIZ'

Mardin bir medeniyetler şehri. 3 dinin bir arada olduğu yer. Biz AK Parti iktidarı olarak farklı dinin mabetlerini ihya edip kendilerine verdik. İnşa edip teslim ettik. Yöneticileriyle aramızdaki ilişkiler de çok farklı konumda. Mardin'de artık trafiğin yer altına alındığı imkanlar oluştu. Geçmişte neden yoktu? Devletten aldıkları parayı Kandil'e gönderiyorlardı. Şimdi karşı tarafın bir adayı var, teröre bulaşmış bir kişi. Biz kararlıyız. 3-5 sene bekleyemeyiz. GBT'leri hazır tutuyoruz sonuca göre adımlarımızı atacağız.

'KONSTANTİNAPOL'Ü HAZMEDEMEDİLER'

İstanbul öyle bir hedef ki... Konstantinapol olayını hazmedemeyişlerinin neden o. Ecdadımız buna imkan vermedi. İstanbul olayını unutmuyorlar, hazmedemiyorlar. Bu nedenle orada 51 Müslüman'ı ibadet esnasında şehit ettiler. Buna batı tepki gösterdi mi? 51 Müslüman camide ibadet esnasında şehit ediliyor. Şunu iyi bilmemiz lazım, dünyada kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Yapmamız gereken çok şey var.

SAVUNMA SANAYİNDE ÜÇÜNCÜ FAZ

İleri teknolojiyi yapamasaydık savunma sanayinde yüzde 20'yi yapabiliyorduk. Şimdi yüzde 70'e dayandık. O zamanlar ihracat yokkken. Şimdi savunma sanayimiz yıllık 2.5 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz. Buraya geldik. İnsansız hava aracı almak için oğul Bush'a söylemiştim. Durdu durdu 48 saatte istihbaratla bu işi başlatalım. İstihbarat da önemli ama İHA verin ki terör örgütlerinin bulunduğu koordinatları tespit edip vuralım. Bunu çalışalım dedi. Kongreden izin çıkmadı dediler. İsrail'den almışlardı bizden öncekiler. İsrail arıza yaptığında tamiratını yapmaz, parçasını vermez. Ne zaman biz İHA ürettik, hele hele SİHA ürettik, rahatladık. Terörle mücadelemiz farklı olmaya başladı. Şimdi üçüncü faza geçiyoruz, İHA'nın önemli bir boyutta olanını üretiyoruz. O üretildikten sonra bu işi çok daha güçlü yapacağız. iki tarafta 1.5'ar ton bombalar olacak.

YERLİ OTOMOBİL

Türkiye'de üretilen birçok ürünün yüzde 85'i yerli ama nirengi noktası ithal. Gelin bunu Türkiye'de yapalım. Tüm mesele bir ülkenin evlatlarının yerlilik ve millilik meselesidir. Şöyle biraz gevşeme var, inşallah şu seçimlerin ardından bunları masaya yatıracağız. Türkiye'nin bu sektördeki 5 önemli firması imzaları attı. İmzayı attınız, başlayın bakalım. Ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Başlamadığınız takdirde hesaplaşacağız. Bundan sonra süreç böyle.

'GOOGLE AMCAYA SORSA ÖĞRENECEK'

Akıllı şehirlerle ilgili adaylarımız projelerini açıkladılar. Bakanlıklarımızın bu alanda attıkları adımlar var. Geçmiş şehircilik anlayışı geride kaldı. Millet kıraathanesi dedim CHP kumarhane anladı. Adam kıraathane nedir bilmiyor. Google amcaya sorsa 'kıraathane nedir' diye oradan görecek. Şu anda bugün batının birçok ülkesinde olmayan havalimanımız var. İstanbul'da şu anki havalimanının olduğu yeri millet bahçesine çeviriyoruz. İş adamları için bir bölümü ayıracağız, onları yine uçaklarıyla oraya insin diye.

İHA'da bizde bir şey yoktu. Şimdi geçtik bunları. Şimdi araçlarımız arıza yaparsa parça ne zaman gelir düşüncemiz yok. Anında gerekli müdahaleyi yapabiliyoruz. 1-2 değil, yeterli sayıda İHA'mız mevcut.

ANKAPARK'A ÜCRETSİZ GİRİŞ

Ankapark'ı (Wonderland Eurasia) bugüne kadar 2 milyon 600 bin kişi ziyaret etti. (Ankara adayı Mehmet Özhaseki'ye) İşletmecileriyle konuşsanız da Ankapark'ı 31 Mart akşamına kadar değil de bir meclis kararı almak üzere 23 Nisan akşamına kadar açık tutsanız. Bu fırsatı tüm gençliğimize verirsek hayır dualarını alırız. Bunun yapımına mimar mühendisler odası karşı çıktı. CHP'nin adayı olan zat da karşı çıktı. Nerede hayırlı bir iş yapıyorsanız hemen karşısına çıkıp 'istemezük.' İnşallah yakın bir zamanda Cumhurbaşkanlığ Kütüphanemizi bitiyoruz. 5 milyon cilt kitap olacak. 24 saat kütüphanemiz açık olacak. Burada da ikramlarımız olacak.

'BU ADAMLAR ŞİRAZESİNDEN ÇIKMIŞ'

HDP, PKK'nın siyaset kanalıdır. Zaman zaman siyaset kanadı olmayı dahi hazmedemeyip çıkıyor kadın diyor ki sırtımızı YPG'ye PYD'ye dayadık diyor. Bunlar akıllı bir siyasetçi olsa sırtını oraya dayasan bile söyleme. Demirtaş, biz bölücü terör örgütünün başının heykelini dikeceğiz diyor. Bu adamlar şirazesinden çıkmış. Bunlara oy veren kardeşlerimizi uyarmamız lazım. Bir tanesi çıkıyor, Kürdistan'ad oylar HDP'ye batıda da AK Parti ile MHP'ye oy yok diyor. Ülkemde Kürdistan diye bri bölge var mı? Kürdistan'ı çok seviyorsan beraberindekileri al defol Kuzey Irak'taki Kürdistan bölgesinde yaşa. Ankara, İstanbul, İzmir'de neden aday göstermediler. İttifak yaptıkları siyasi partileri zayıf düşürmemek için yaptılar. Bizim Cumhur İttifakı olarak her şeyimiz açık. MHP ile kurduğumuz ittifakın pazara kadar değil mezara kadar devamını sağlayacağız.

'BUNLARLA BİZİMKİ BENZER DEĞİLDİ'

Çözüm sürecini Dolmabahçe'deki çalışma ofisime kanaat önderlerini davet etmek suretiyle yaptık. Ama bunlar orada alınan kararlara sadık kalmadılar. Aldığımız kararların aksine hareket ettiler. Zaten bitti. Şu andaki zillet ittifakı, benim ifademle illet ittifakı, bunlarla bizimki birbirine benzer bir şey değildi. Bundan sonra aramızda böyle bir ittifakı kurmak, zaten direk onlarla oluşan bir şey değildi. Kanaat önderleriyle yapmıştık.

'GENÇLERİMİZ GENELDE BURS İSTİYOR'

Yurtdışındaki hocalarımız artık Türkiye'ye dönmeye başladı. Gerekirse mali destek ve vereceğiz. Gençlerimiz genelde burs istiyor. Ben diyorum ki kredi de isteyin. Krediye faiz yok, sigortalı bir işe girmeden ödeme de yok. Taksitlere gelince öyle sıkıntıya düşürücü miktarda değil. Eskiden harç vardı, biz kaldırdık. Gençliğin yanındayız. Spor tesisleri için yoğun çalışma yapıyoruz. Yeni projemiz özellikle basketbolda üniversitelerimiz kendileri bu işe ağırlıklarını koysunlar.

'ŞİMDİ TL BULAMIYORLAR'

Bütün bunlar batının başta ABD, Türkiye'yi sıkıştırma operasyonlarıdır. Son olarak döviz, faiz, kur bununla ilgili operasyon ters tepti. Şimdi Türk Lirası bulamıyorlar. Ödeme yapma konusunda. Türk Liraası prim yaparken dolar ciddi manada düşmeye başladı. Biz bir defa kendimize güveniyoruz. Ekonomide iyi bir konumdayız. Uluslararası bu oyunu oynayan bankalar, seçim zamanı rapor yayınlamayacağız demeye başladılar. Bundan önce yaptınız tutmadı. Bunların hepsi şu anda Türkiye seçime giderken bir siyasi dayatmadır. Bu genel değil yerel seçim. Burada Türkiye'ye ekonomik yaptırım uygulayamazsınız. Enflasyonda düşüş hafif de olsa başladı. Faizi aşağı düşürdükçe, enflasyon da düşecektir. Olay patates, domates, patlıcan değil. Burada asıl sıkıntı faiz konusudur. Asıl mesele faizdir. Piyasadaki spekülatörleri terbiye etmemiz şart.

'KÜÇÜK MARKETLERLE ADIM ATARIZ'

31 Mart akşamına kadar bu iş yoluna girdi girdi, girmediği takdirde gerekirse biz tanzim satışlar noktasında adımımızı atacağız. Bunu da Esnaf Sanatkarlar Birliği ile oturup konuşacağız. Onların hitap ettiği küçük marketler var. Zincir marketlerden öte küçük marketlerle bu adımı atarız. Onun için bize zincir marketlerin yardımcı olması lazım. Bu devlet hepimizin, bu millet hepimizin. Sürümden kazanalım, fahiş fiyatlarla milleti sömürmeyelim. Yeni çıkaracağımız Hal Yasası'yla da pazarlarda farklı bir adımı da atmış olacağız.

Belediye başkanlığım zamanında bu uygulamayı (65 yaşa ücretsiz toplu taşıma) yaptık. 65 yaşındaki amcam veya teyzemiz gece otobüse biner mi? Heralde gündüz saatlerinde gider. O zaman arkadaşlarıma dedim, bunlara özel bir paso versek. Gündüz saatlerinde ziyaret edecekleri yere gitseler hayır dualarını almamızı sağlamaz mı? Sonra bu adımı attık. Bunlara katılmayan CHP'li belediyeler oldu. Burs olayına girdiğim zaman CHP bunu AYM'ye taşıdı.

'HİZMETE BAKMAYIP İDEOLOJİK OY VERENLER VAR'

Diyarbakır'ın öncesini bilen biriyim. Kayyum arkadaşlarımıza çok teşekür ediyorum. Şimdiki adayımız da kayyum olan arkadaşımız. Yapılan yatırımlar, binalar... TOKİ'nin yaptığı binalar 17-18 bini buldu. Suriçi yeniden ele alındı. Daha yapılacak çok işler var. Derdimiz sadece Diyarbakır değil, Şırnak'a da böyle yaptık. Türkiye bu değişim dönüşümü yaşarken bunun farkında olmayanlar var. Oyunu verirken hizmete bakmayıp ideolojik yaklaşımda olanlar var. Bana hizmet getirmiyor, yakıyor, yıkıyor ben ona nasıl destek veririm. 13-14-15 yaşındaki kızlar Kandil'e kaçırıldı. Onları orada taciz ettiler. Biz evlatlarınızın sahibi olmaya gayret ediyoruz."

"Erdoğan şimdi de 'GBT' ile tehdit etti!" haberi, 28 Mart 2019 tarihinde yazılmıştır. Politika kategorisi altında bulunan Erdoğan şimdi de 'GBT' ile tehdit etti! haberi 2019 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Erdoğan şimdi de 'GBT' ile tehdit etti! 2023 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 10 Aralık 2023 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.
 • YORUM YAZ

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  SON HABERLER
  1. 11:20 NBA'in sezon için turnuvasını Los Angeles Lakers kazandı
  2. 10:41 'Nursuz pislik' hakaret sayılmadı
  3. 10:26 Çalışma ekibine göre ittifaksız seçimde Ekrem İmamoğlu'nun 6 avantajı
  4. 10:18 Yasa dışı bahiste "kiralık hesap" tuzağı
  5. 10:14 Çanakkale'deki 57 bin metrekarelik Sümerbank arazisi rezerv yapı alanı ilan edildi
  6. 09:45 Kurtlar Vadisi'nin meşhur oteli Sözbir Otel'in sahibi Serdar Sözbir'e silahlı saldırı
  7. 09:39 Lewis Hamilton 2023 Formula 1 üçüncülüğü kupasını alıp başkasına vermiş
  8. 09:34 Sinan Akçıl ile 4 yılda iki kez evlenip boşanan Burcu Kıratlı: Eksikliğini hissetmiyorum
  9. 09:29 31 yıl hapis cezası bulunan firari 12 yıl sonra yakalandı
  10. 09:26 İfade vermişti: Pensilvanya Üniversitesi Rektörü'nden 'antisemitizm' istifası
  11. 09:23 Şarkıcı Kurtuluş Kuş’un beraat kararında “siyasi bağlantı” iddiası
  12. 09:17 Bursa'da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: Baba-oğul-torun gözaltında
  13. 08:55 Ozan Gündoğdu: Adaletin bir motokurye cinayetiyle sınavı
  14. 08:52 Dev ihaleyle Rönesans’a 24 milyar TL ödenecek
  15. 08:47 Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun ölümüne sebep olduğu kuryenin eşi: Polis, intihar ettiğini söyledi
  16. 08:41 Opel, hayvansal ürün içermeyen vegan iç kaplamalar sunuyor
  17. 08:37 Babala TV'nin ilk dizisi Olay Yeri'nin yayın tarihi açıklandı
  18. 08:35 Yılın Erkeği seçilen Kenan İmirzalıoğlu: Mesele erkek olmak değil, mesele beyefendi olmak
  19. 08:32 Halka arzda manipülasyon: 13 kişiye 6 ay süreyle işlem yasağı
  20. 08:28 Rüşvet iddiası: Rüşvetten tutuklandı, rüşvet verip serbest kaldı
  Politika Haberleri