Erdoğan, 'Sizin bu ülkede yeriniz yok' demişti, Yıldırım oy istedi!

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında HDP'li seçmenin oyunu istedi.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da katıldığı bir mitingde HDP'liler...

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında HDP'li seçmenin oyunu istedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da katıldığı bir mitingde HDP'liler için "Sizin bu ülkede yeriniz yok" ifadesini kullanmıştı. AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ise katıldığı televizyon programında HDP'lilerden oy istedi...

"BU ÜLKEDE YERİNİZ YOK" DEDİKLERİ SEÇMENDEN OY İSTEDİ

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisi, Millet İttifakı'na HDP üzerinden yüklenirken HDP'yi de hedef göstermeye devam ediyor. Binali Yıldırım ise “HDP’nin İstanbul’da adayı yok o yüzden oylarını bana vereceklerini düşünüyorum”ifadelerini kullandı.

AKP İSTANBUL'DA KAZANIRIZ DİYEMİYOR...

Yıldırım'ın bu ifadeleri 24 Haziran seçimlerinde İstanbul'da yüzde 12 oy alarak üçüncü parti olan HDP'nin oylarına ihtiyaç duyulduğunu ve AKP'nin İstanbul'u kaybetme ihtimalinin kuvvetli olduğu olarak yorumlandı.

Yıldırım'ın bu ifadeleri sosyal medyada tepki topladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika