Erdoğan: Sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz

Erdoğan: Sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz

İstanbul'da MÜSİAD toplantısında konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizi bu zorlu süreçte düşmanlarımızın attıkları taştan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır" dedi.Erdoğan, "Sürekli hayal...

İstanbul'da MÜSİAD toplantısında konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizi bu zorlu süreçte düşmanlarımızın attıkları taştan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır" dedi.

Erdoğan, "Sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz Türkiye bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyor birileri terörist sevicilik yapıyor.Türkiye FETÖ gibi eşine az rastlanır bir terör örgütüyle mücadele ediyor birileri sürekli bunlara su taşıyor. Birileri sürekli karşımızdakilerin yanında saf tutuyor. Birileri moral bozmanın peşinde koşuyor. Kendi ülkelerine gül değil adeta taş atan bu kesimlerin yaptıkları fırsatçılıktır, kör düşmanlıktır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Türkiye kendi içinde çok geniş yatırım, kendi dışında da çok geniş ticaret potansiyeline sahip bir ülkedir."

"Türkiye geçmişte dünyadaki yeni yönelimlerin pek çoğunu maalesef kaçırmış bir ülkedir."

"Karşımızdaki manzaranın ağırlığı bizi ürkütmedi çalışma azmimizi biledi. Hemen kolları sıvadık. Tarihin en büyük ekonomi hamlesini başlattık. Türkiye'ye kelimenin tam anlamıyla çağ atlattık. Ülkemizi çok ileriye taşıdık .Milli iradenin üstünlüğünü tahkim ederek demokrasimizi güçlendirdik hak ve özgürlük alanlarını genişlettik. Devletimizle milletimiz arasında geçmişte hiç olmadığı kadar bir bütünleşme sağladık. Tabii bu mücadeleyi dikensiz gül bahçesinde vermedik. Önümüze engeller çıkartıldı. Başlattığımız her reform engellenmeye çalışıldı. 8 YIL ÖNCE 2011 yılında 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde pek çokları dudak bükmüştü. Türkiye bu hedefleri gerçekleştirme yoluna girince de Gezi olaylarıyla ilk belirtileri çıkıp, Hendek olaylarıyla devam eden, 15 Temmuz'da darbe girişimiyle tavan yapan bir süreç yaşadık. Bundan en çok ekonomimiz etkilendi."

"Türkiye'yi ısrarla farklı bir fotoğrafa yerleştirmeye çalışanlara işte burada olduğu gibi güçlü bir şekilde yanıt vereceğiz. "

"Çünkü biz Türkiyeyiz, Türk milletiyiz. Ülke olarak dünyada ve bölgemizde süren tarihi bir yapılanma sürecinin tam merkezinde yer alıyoruz. Türkiye'nin rızası olmayan hiçbir projenin bu bölgede hayata geçirilmesi mümkün değildir."

"Bizi bu zorlu süreçte düşmanlarımızın attıkları taştan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır."

"Sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz Türkiye bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyor birileri terörist sevicilik yapıyor.Türkiye FETÖ gibi eşine az rastlanır bir terör örgütüyle mücadele ediyor birileri sürekli bunlara su taşıyor. Birileri sürekli karşımızdakilerin yanında saf tutuyor. Birileri moral bozmanın peşinde koşuyor. Kendi ülkelerine gül değil adeta taş atan bu kesimlerin yaptıkları fırsatçılıktır, kör düşmanlıktır. Dün biri çıkmış Türk tarımının nasıl mafolduğunu anlatıyor. Tarımdan da alakasının ilgisinin olduğunu hiç mi hiç. bilmiyorum. Ama ben yeri geldiğinde Polatlı'dayım, yeri geldiğinde traktöre de zaman zaman aynı şekilde biniyor. Çiftçi kardeşlerim traktöre nasıl bilinir öğrettiler. Söylediği her şey yanlış. Kullandığı her rakam yanlış"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika