Erdoğan: THK'nin elinde buralarda kullanılabilecek bir uçak falan yok

Erdoğan: THK'nin elinde buralarda kullanılabilecek bir uçak falan yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'yi saran orman yangınlarına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, çok tartışılan THK uçakları mevzuuna da değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında Çamlıca Camii önünde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dünyadaki sayılı itfaiye teşkilatlarından birinin Türkiye’de olduğunu ifade ederek „Bunların anlattığı gibi değil. Yok bilmem işte Türk Hava Kurumunun uçakları varmış da… Neye göre söylüyorsunuz bunu? Türk Hava Kurumunun şu an elinde, buralarda kullanılabilecek bir uçak falan yok. Ama bunlar sağır duymaz uydurur kabilinden uyduruyorlar“ diye konuştu.

TOKİ geliyor

Erdoğan, konuşmasının devamında Çevre Bakanlığı ile TOKİ'nin ortak çalışmasıyla evleri yanan yurttaşların evlerinin yeniden inşa edileceğini duyurdu.

"Bayramda halkımızın yaşam tarzı salgında durumu aleyhe çevirdi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemin bir başka önemli maddesi olan koronavirüs salgınıyla mücadeleye de değindi. Gazetecilerin sorusu üzerine yanıt veren Erdoğan, salgında durumun aleyhe döndüğünü ifade etti. Erdoğan, „Bayramda halkımızın yaşam tarzı, lehte giden durumu aleyhe çevirdi. Bunu açıkça söylememiz lazım. İlk kabine toplantımızda bunu da görüşeceğiz“ dedi. Erdoğan’ın bu sözleri, 'yeni kısıtlamalar mı geliyor' sorusunu da beraberinde getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem