‘Erdoğan, toplantıda esmiş gürlemiş…’

‘Erdoğan, toplantıda esmiş gürlemiş…’

TELE1 Gün Başlıyor programının sunucusu ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, Erdoğan'ın Avrupa'dan bütçeye girmesi gereken parayı alamayınca, NATO zirvesinden sonra gerçekleşen toplantıda 'esip gürlediğini' aktardı.Ataklı, bugünkü...

TELE1 Gün Başlıyor programının sunucusu ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, Erdoğan'ın Avrupa'dan bütçeye girmesi gereken parayı alamayınca, NATO zirvesinden sonra gerçekleşen toplantıda 'esip gürlediğini' aktardı.

Ataklı, bugünkü yazısının ilgili bölümünde, yandaş medyanın 'iyi geçti' dediği Londra'daki NATO zirvesinde Erdoğan'ın istediğini alamadığını belirtti.

"Erdoğan, belli ki zirvede konuşamamış ama zirveden sonra yapılan bir toplantıda yine esmiş gürlemiş." ifadelerini kullanan Ataklı'nın yazısı şöyle:

Erdoğan, derdini yine “mübaşire” anlatmış

Erdoğan ve ekibinin Londra’daki NATO Zirvesi’nde ağızlarını bile açamadan sadece nasihatleri dinleyip “Tamam uslu çocuk olacağız” dedikleri anlaşılıyor.

Erdoğan, belli ki zirvede konuşamamış ama zirveden sonra yapılan bir toplantıda yine esmiş gürlemiş.

Aslında hesapta, burada söylediklerini NATO üyelerine söyleyecekti, orada söyleyemeyince yine “mübaşire söyler gibi” özel olarak toplanan kişilere anlatmış derdini.

Örneğin 4 milyon mültecinin Türkiye’de olduğunu belirttikten sonra “Yaklaşık 3 milyon 250 bini Arap, 350 bini Kürt, kalan diğerleri ise bunun içinde Ezidi var, Keldani var, Arami var. Bütün bunlara hiçbir ayrım yapmaksızın bunları besleyen bir Türkiye var. Peki Avrupa Birliği ne yaptı? Avrupa Birliği şu ana kadar söz verdiği halde, sadece 2016’da ‘3 artı 3 yani 6 milyar Avro destek vereceğim’ dediği halde ne yazık ki sadece 3 milyar Avro uluslararası STK’lar vasıtasıyla Kızılay’ımıza, AFAD’a vesaire verdiği destek var. Yani bu para bizim milli bütçemize girmiyor” demiş.

Demek ki Erdoğan, Avrupa’dan bütçeye girmesi için para bekliyormuş, vermemişler.

Eee bunu içerde NATO liderlerinin yüzüne de söylesenize.

Dışarı çıkıp “Gayet iyi geçti” deyince, insan bunların da konuşulduğunu sanıyor.

Erdoğan şunu da söylemiş örneğin; “Tabii herkes bize akıl veriyor, ‘Suriye’de ne işiniz var?’, ‘Suriye’den ne zaman çıkacaksınız?’ Tabii bizim onlara verdiğimiz tek cevap var: Sizin Suriye’de ne işiniz var? Suriye’ye sınırınız var mı? Yok. Peki ne işiniz var? 10 bin kilometreden oraya geliyorsun, 3 bin, 5 bin kilometreden oraya geliyorsun.”

10 bin kilometreden gelen Amerika.

Madem Amerika’nın orada olmasına o kadar kızıyorsunuz, Trump, “Erdoğan iyi iş çıkarıyor, ne diyorsak yapıyor” demesine niye tepki göstermiyorsunuz da çok seviniyor ve gururlanıyorsunuz?

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Politika