Erdoğan ve Arınç...'Biz niye böyle uzaklaştık?'

Erdoğan ve Arınç...'Biz niye böyle uzaklaştık?'

Önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'çatı aday' olacağı yönündeki beklentiler devam ederken, Erdoğan ile Arınç arasında kritik bir görüşme gerçekleşmişti. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan ile Arınç görüşmesinde yaşandığını...

Önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'çatı aday' olacağı yönündeki beklentiler devam ederken, Erdoğan ile Arınç arasında kritik bir görüşme gerçekleşmişti. 

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan ile Arınç görüşmesinde yaşandığını iddia ettiği bir diyalogu köşesine yazdı. Arınç'ın yazısındaki o bölüm:

"Abdullah Gül hazin bir final yaparken, Bülent Arınç vefalı bir adam olduğunu gösterdi. Böylece özgül ağırlığını korudu. Erdoğan-Arınç görüşmesine ilişkin bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum. Çünkü zaman zaman duygusal anlar yaşanıyor. Her iki isim de, “Biz niye böyle uzaklaştık'' diyor. Sohbet, “Daha yakın duralım. Yanlışları düzeltelim. Birlikte çalışalım'' temennisiyle son buluyor. Erdoğan seçim kampanyasında bazı mitinglere birlikte gideceklerini söylüyor, Arınç bundan memnuniyet duyacağını ifade ediyor. Abdullah Bey’in silueti AK Parti’yi terk ederken, Bülent Arınç güçlü bir dönüş yapıyor."