Erdoğan ve Destici görüşmesi sona erdi

Erdoğan ve Destici görüşmesi sona erdi

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan ile Destici, parti girişinde alkışlarla karşılanırken, ikili el sıkışarak basın mensuplarına poz...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan ile Destici, parti girişinde alkışlarla karşılanırken, ikili el sıkışarak basın mensuplarına poz verdi. Erdoğan, BBP yöneticileriyle tek tek tokalaştı. Erdoğan ile Destici daha sonra görüşmek üzere partiye geçti.

Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Erdoğan ile Destici, ortak basın açıklamasında bulundu. Erdoğan, "Malum 24 Haziran seçimleriyle alakalı olarak oluşturduğumuz 'Cumhur İttifakı'nda MHP, BBP müşterek bir çalışmanın, gayretin içerisinde olacağız. Bugün Sayın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etmek suretiyle önümüzdeki sürece yönelik ne gibi hazırlıklar yapabiliriz, onları görüşme fırsatımız oldu. Bunları görüşmek suretiyle inanıyorum ki bu süreç içerisinde birliğimiz, beraberliğimiz dayanışmamız çok daha verimli bir kampanyayı nasıl yürütürüz, bunların üzerinde durduk. Tabi bu süreç içerisinde zaman zaman ben ve arkadaşlarım bu görüşmeleri devam ettireceğiz ve bu kampanyayı en başarılı şekilde sürdürmenin gayreti içerisinde olacağız" dedi.
Erdoğan, basın mensuplarından gelen "Ortak bir program ve kampanya olacak mı?" sorusuna, "Bir program, planlama ile kampanyayı sürdüreceğiz. Onlar daha sonraki işler" cevabını verdi.

'CUMHUR İTTİFAKININ İÇİNDE HESAPLA YER ALMADIK'
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, ziyaretleri için KP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Destici, 24 Haziran'da iki seçimin birden yapılacağını hatırlatarak, "Tabi ''Cumhur İttifakının’ bir tane cumhurbaşkanı adayı var, o da cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Milletvekili genel seçimlerinde de AK Parti MHP ve BBP birlikte hareket ederek maksimum düzeyde TBMM’de temsilin sağlanacağına biz yürekten inanıyoruz. Sayın cumhurbaşkanımız başından beri bize karşı çok samimi, duyarlı bir davranış ve tutum içerisinde oldu. Ben bunun için de kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Biz de BBP olarak ''Cumhur İttifakının’ içinde hesapla yer almadık. Ülkemizin içinden geçtiği şartları, meselelerimizi, ülkemizin birliğini, vatandaşlarımızın huzurunu refahını dikkate alarak bu kararı verdik. Rabbim bizleri mahcup etmesin" şeklinde konuştu.