Erdoğan ve Putin bir araya geldi

Erdoğan ve Putin bir araya geldi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da Soçi’ye gitti.Gözler  Suriye’de çözüm üretmek için bir araya gelen Rusya,Türkiye...

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da Soçi’ye gitti.

Gözler  Suriye’de çözüm üretmek için bir araya gelen Rusya,Türkiye ve İran arasındaki üçlü zirveye çevrildi. Kritik zirve öncesinde ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önce Soçi’de Suriye Devlet Başkanı Esad’ı ağırlamıştı.

Ardından ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman, İsrail Başbakanı Netanyahu ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüştü.

AKŞAM YEMEĞİNDE KONUŞACAKLAR                        

Erdoğan, Sanatoryum Rus'ta İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya gelecek. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ruhani'nin katılımıyla gerçekleşecek üçlü zirvenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Ruhani daha sonra akşam yemeğinde bir araya gelecek.

''ABD’Yİ BİR KENARA İTTİLER’

Alman Der Tagesspiegel gazetesi yazarı yapılacak üçlü zirve hakkında Susanne Güsten, Rusya, Türkiye ve İran liderlerinin bugün Soçi'de yapacakları zirveyle ABD'yi 'bir kenara itip' Suriye'nin geleceği hakkında kararlar alacağını yazdı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem