Erdoğan'a 'AKM' tepkisi: Bu sokak ağzı, seviyesiz üslubunun yorgunuyuz

Erdoğan'a 'AKM' tepkisi: Bu sokak ağzı, seviyesiz üslubunun yorgunuyuz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi’ye ilgili “Çatlayın, patlayın bak yıktık''şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.'SOKAK AĞZIYLA DEĞİL DEVLET ADAMI HASSASİYETİYLE...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi’ye ilgili “Çatlayın, patlayın bak yıktık''şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

'SOKAK AĞZIYLA DEĞİL DEVLET ADAMI HASSASİYETİYLE KONUŞMALI'
Budak “AK Parti Genel Başkanı bu çıkışlarıyla, suni gündem yaratarak, ülkenin ağır siyasi, sosyal, ekonomik sorunlarının tartışılmasını istemiyor, ayrıca toplum üzerinde kutuplaşma ve kamplaşma siyaseti ile varlığını korumaya çalışıyor. Ayrıca, toplum olarak siyasi ayrışmaya hem en yüksek tondan, hem de sokak ağzı üslubuyla maruz kalıyoruz. Devleti yönetenlerin topluma iyi birer örnek olma zorunlulukları bulunmaktadır. O makamlarda oturan kişilerin ağzından çıkan her kelimeyi tartarak söylemesi, sokak ağzıyla değil devlet adamı hassasiyetiyle ifade etmesi gerekir. Sayın Erdoğan’ın bu üslubu ne bir genel başkana ne de bir cumhurbaşkanına yakışıyor. Güzel ülkemizin vatandaşları olarak Cumhurbaşkanı’nın bu seviyesiz üslubunun yorgunuyuz.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hürriyet

   

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem