Erdoğan'a 'haddini bil' yanıtından beri ambargo uygulanıyor

Erdoğan'a 'haddini bil' yanıtından beri ambargo uygulanıyor

İrfan Değirmenci'nin Kanal D'den kovulmasının ardından Doğan Medya Grubuna yönelik tepkiler artıyor. Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu 2014'ten bu yana Doğan Medya'nın kendisi dahil birçok aydını TV ve gazetelerine...

İrfan Değirmenci'nin Kanal D'den kovulmasının ardından Doğan Medya Grubuna yönelik tepkiler artıyor. Eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu 2014'ten bu yana Doğan Medya'nın kendisi dahil birçok aydını TV ve gazetelerine çıkarmadığını hatırlatarak, "Bu ancak bir darbede olabilir" dedi. 

Facebook hesabından Değirmenci'nin kovulmasına dair açıklama yapan Eminağaoğlu'nun mesajı şe şekilde; 

"Ben ve bir çok aydın,
DOĞAN GRUBUNUN bütün kanallarında, bir anda andıçlandık ve 2014'ten bu yana tamamen dışlandık. Bu, ancak bir darbede olabilir...
O halde, sadece FETÖ'ya yüklenenler değil, süreçte yapılanlar da darbe...
Bu korku ve paniğin başkaca nedeni ne...
İnadına değil, BİLEREK, İNANARAK, KARARLILIKLA HAYIR diyoruz..."

ERDOĞAN'A 'HADDİNİ BİL' YANITI

Ömer Faruk Eminağaoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu'da HSYK tartışmasında AKP'li Zeyid Aslan'ın saldırısına uğramasının ardından Erdoğan'ın kendisini hedef aldığını hatırlatarak, "Erdoğan'a CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programında yanıt verdiğim tarihten beri, Doğan Medya Grubu tarafından şahsıma ambargo uygulanıyor" dedi. 

DEMOKRASİYE TEKME

Erdoğan Eminağaoğlu için; “Bunlar hukukçu falan değil. Bunlar bu işin militanı durumunda. Haddini bil. Senin bir defa orada konuşma yetkin yok'' demişti. Eminağaoğlu da Erdoğan'a "Biz haddimizi biliyoruz, biz haddimizi hukuk olarak biliyoruz, hukukun üstünlüğü olarak biliyoruz.Hukukun üstünlüğünü sağlamaya yünelik hareket ediyoruz. Adalet neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Başbakanın ifadesinin ben şu şekilde olmasını beklerdim. TBMM'de atılan tekmeyi ben şahsıma olarak değerlendirmedim. Bu tekme doğrudan hukuka, adalete ve demokrasiye bir tekme atıldı. Başbakanın partisine mensup o milletvekili nedeniyle çıkarak Türk halkından özür dilemesini beklerdim. O davranışı kınamasını beklerdim" yanıtını vermişti.