Erdoğan'a hakaret şampiyonu Bakan Türkiye'ye geliyor!

Erdoğan'a hakaret şampiyonu Bakan Türkiye'ye geliyor!

İngiltere'nin köklü yayınlarından The Spectator tarafından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine ''belaltı’ şiir yazan Alman Komedyen Jan Böhmermann’ın peşine düşmesinin ardından tepki ve mizah amaçlı düzenlenen...

İngiltere'nin köklü yayınlarından The Spectator tarafından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine ''belaltı’ şiir yazan Alman Komedyen Jan Böhmermann’ın peşine düşmesinin ardından tepki ve mizah amaçlı düzenlenen 'Erdoğan'a hakaret şiir yarışması'nda birinci seçilen İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Türkiye’ye geliyor. 

Dışişleri Bakanlığı, Johnson'ın, beraberinde bir heyetle, 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi sonrasında İngiltere’nin Türkiye halkıyla dayanışmasını göstermek üzere 25-27 Eylül tarihlerinde bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Johnson'ın ziyareti çerçevesinde mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile ikili temaslarda bulunacağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kabul edileceği belirtildi. Johnson'ın AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'le de görüşeceği ve ayrıca darbe girişimi sırasında ağır hasar gören TBMM binasını ziyaret edeceği kaydedildi.

Boris Johnson, Damat Ferit Paşa hükümetinin İçişleri Bakanı olan Ali Kemal'in öz torunu Stanley Johnson'un oğlu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya