Erdoğan'a yanıt...'Şehitlerimiz varken bu neyin kahkahası?'

Erdoğan'a yanıt...'Şehitlerimiz varken bu neyin kahkahası?'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İnanın bütün bunlar olurken tabi dün gün boyu sürekli liderlerle görüşmelerimiz...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İnanın bütün bunlar olurken tabi dün gün boyu sürekli liderlerle görüşmelerimiz oldu; ana muhalefetin başı hariç. O arama lütfunda bulunmadı, neymiş ben onu arayacakmışım. Ben seni niye arayayım ya?" sözlerine ilişkin açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, "Buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı'nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak." açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle oldu:

Çok ama çok üzgünüm, milletimizin başı sağolsun. Olayı duyduğum andan itibaren neler yapabiliriz diye konuşuyoruz. Daha şehitlerimiz toprağa verilmedi. Daha şehitlerimiz toprağa verilmeden Erdoğan’ın konuşması beni derinden yaralandı.

'BU NEYİN KAHKAHASI'

Daha cenazeler toprağa verilmeden bu nedir? Bu neyin kahkahası?

Arkadaş benden ne istiyorsun sen. Şehitlerimiz var. Memlekete başsağlığı dileyelim.

Buradan bütün milletime söz veriyorum. Millet İttifakı’nın iktidarında şehitler tepesi boş kalacak. Hiçbir askerimizin tırnağına zarar gelmeyecek. Askerlerimiz ne için savaşıyorlar, neden oradayız. Bunları konuştuğumuz için utanıyorum.

Yazık günah değil mi?

Şimdi konuştuğumuz için çok üzgünüm. Bir başsağlığı dileyin. Bir oturun, millete başsağlığı dileyin. Meclis’i bir toplayın, milletvekillerini bilgilendirin. Bütün milletimizin başı sağolsun. Kahraman askerlerimiz binbir zorluk içinde görev yapıyorlar. Annelerin korktuğu bir yer olmak istemiyoruz.

Sanki olağan bir işmiş gibi, Bu Meclis niye var.

Bütün vatadandaşlarımıza şunu söylemek isterim. Başımız sağolsun. Hiç kimsenin tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz.

Tuzun koktuğu yerde ne söylenir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika