Erdoğan'dan Akşener'e Türkkan çağrısı: Milletvekilliğine son verin

Erdoğan'dan Akşener'e Türkkan çağrısı: Milletvekilliğine son verin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bingöl ziyareti sırasında bir vatandaşa küfürlü konuşması nedeniyle büyük tepki çeken İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında konuştu.

Erdoğan, "(İYİ Parti'li Türkkan'ın) Bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi, yenilir yutulur bir şey değildir" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına küfretmesine ilişkin, "Onun partisinin başındaki hanımefendinin de yapması gereken bir şey vardır. Yapması gereken nedir? Sadece görevden almak değil onun milletvekilliğine de son vermektir. Eğer bunu yapamıyorsa bu demektir ki o da ona iştirak ediyor." dedi.

Akşener istifasın istemişti

Lütfü Türkkan, İYİ Parti Grup Başkanvekili görevinden İYİ Parti lideri Meral Akşener'in talebiyle ayrıldı. İYİ Parti grubu, yarın yeni Grup Başkanvekilini seçmek için yarın saat 14.00'te toplanacak.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, esnaf ziyareti nedeniyle bulunduğu Bingöl'de şehit yakını olduğunu söyleyen vatandaşa müdahalesi ve küfrü nedeniyle tepki görmüştü. Türkkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekili görevinden istifa etti.

Türkkan, istifa dilekçesinde, ''Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkan Vekilliği görevimden istifa ediyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim.'' ifadelerine yer verdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika