Erdoğan'dan bakanlara uyarı: Milletvekillerin telefonlarını açacaksınız

Erdoğan'dan bakanlara uyarı: Milletvekillerin telefonlarını açacaksınız

AKP'li milletvekiller, bakanlarla diyalog kuramadıklarını ve vatandaşların sıkıntılarını iletmekte zorluk çektiklerini parti yönetimine bildirdi.

Konu Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktarıldı. Kabine toplantısında bakanlar uyarıldı.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre; Adalet ve Kalkınma Partisi içinde, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'yle birlikte uzun süredir “atanmışlar-seçilmişler” tartışmaları yaşanıyor. 

Özellikle dışarıdan atanan bakanlarla milletvekillerinin diyaloglarının kesildiği, vekillerin "vatandaşların sıkıntılarını bakanlara iletmekte zorluk çektiği” konuşuluyor. Bu tartışma, AKP’nin Ankara Kızılcahamam kampında milletvekillerinden gelen eleştiriler karşısında “sert üslup kullanan” Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile yeniden alevlendi.

AKP’li milletvekilleri, Özer’in tutumunu, parti yönetimine iletti. Konu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldı. Erdoğan’ın, kabine toplantısında bakanlara, “Milletvekillerinin görüşme taleplerini ciddiye alacaksınız. Telefonlarına çıkacaksınız ve önerilerini dikkate alacaksınız. İcraatlarla ilgili eleştiri ve önerilere de yanıt verecek ve aranıza mesafe koymayacaksınız” uyarısında bulundu.