Erdoğan'dan Fransa'ya 'ayet' tepkisi: Özellikle Sarkozy'e...

Erdoğan'dan Fransa'ya 'ayet' tepkisi: Özellikle Sarkozy'e...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Vakıf Haftası ile restorasyonu tamamlanan 250 eserin 7 bölgeden canlı bağlantılı toplu açılış töreninde...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Vakıf Haftası ile restorasyonu tamamlanan 250 eserin 7 bölgeden canlı bağlantılı toplu açılış töreninde konuştu.

SİZİN DEAŞ'TAN HİÇBİR FARKINIZ YOK
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada Fransa'daki Kuran-ı Kerim bildirisine tepki göstererek, "Ey Fransa'nın aydınlık geçinen karanlık yüzleri, siz Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını teklif ediyorsunuz. Kuran-ı Kerim'le ilgili bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi? Zaten son zamanlarda sizler iyice dağıttınız. Camilerimize saldırmaksa saldırmak, kundaklamak ise kundaklamalar yapıyorsunuz. Ama biz ülkemizde bir kiliseye saldırmak, saldırana müsaade etmeyi ne yaptık ne de yaptırdık. Aramızdaki fark bu. Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok.  Bizim tavrımız batılı değerleri savunmak adına İslam'a saldıranları koruyan camileri ateşe verenlerin sırtını sıvazlayan kimi İslamafobik Avrupalı siyasetçiler için de ders olmalıdır. Özellikle Sarkozy'e" dedi. 

'SADECE CEHALETLERİNİN YANSIMALARI OLARAK GÖRÜYORUZ'
Açıklamalarına devam eden Erdoğan, "Bizim medeniyetimizde İncil'den, Tevrat'tan şunları şunları çıkarın diye bir anlayış yok. Biz semavi kitapların hepsini saygın buluruz onların üzerinden spekülasyonlara gitmeyiz. Kuran-ı Kerim'le ilgili bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi? Zaten son zamanlarda sizler iyice dağıttınız. Camilerimize saldırmaksa saldırmak, kundaklamak ise kundaklamalar yapıyorsunuz. Ama biz ülkemizde bir kiliseye saldırmak, saldırana müsaade etmeyi ne yaptık ne de yaptırdık. Aramızdaki fark bu. Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok. Fransa'daki üç beş kendini bilmezin yaptığı son açıklamaları da sadece cehaletlerinin yansımaları olarak görüyoruz."