Erdoğan'dan gençlere: Fakir fukara, garip gureba sofrasında olmaktan geri durmayın

Erdoğan'dan gençlere: Fakir fukara, garip gureba sofrasında olmaktan geri durmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlere seslendi ve "Fakir fukara, garip gureba sofrasında olmaktan geri durmayın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlere seslendi. Eski ramazanların özlemle yad edildiğini ancak her dönemin kendine göre güzellikleri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere de bir tavsiyede bulundu. Erdoğan gençlere, "Aman hem ailenizle birlikte iftar yapmaktan ama bunun yanında da fakir fukara, garip gureba sofrasında olmaktan da bence geri durmayın" diye seslendi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Bizim yaşımızdaki insanlar için elbette eski günleri özlemle yad etmek gayet normaldir. Ama her dönemin kendine göre güzellikleri olduğunu da unutmayın. Sizler de belki ileride bugünkü ramazanları aynı hissiyatla yad edeceksiniz. İftarla birlikte olduğumuz her kesimden insanımızı büyük ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Elbette her fırsatta çocuklarımızla, torunlarımızla, yeğenlerimizle iftar yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ben yine de sizlere özel olarak şu tavsiyemi yapıyorum, aman hem ailenizle birlikte iftar yapmaktan ama bunun yanında da fakir fukara, garip gureba sofrasında olmaktan da bence geri durmayın. Hele hele okuldaki arkadaşlarınızla da iftar yapmak bir başka zevktir. Ondan da ayrı kalmayın derim.

GENEL