Erdoğan’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Kimse ne önünü ne arkasını karıştırmasın

Erdoğan’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Kimse ne önünü ne arkasını karıştırmasın

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesiyle ilgili, "Meclis'in alacağı karar değil. Kimse ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Bu iş de böylece bitmiştir" ifadelerini kullandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesiyle ilgili, "Cumhurbaşkanlığının attığı adım tamamıyla yasaldır, bu adımla yoluna devam edecektir. Meclis'in alacağı karar değil. Kimse ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Bu iş de böylece bitmiştir" ifadelerini kullandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: İstanbul Sözleşmesi kararını geri çektireceğiz

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

KORONAVİRÜS AŞISI AÇIKLAMASI

"Tabii ben şu an itibariyle Bakanımızın açıklamasını bizzat kendisinden dinlemiş değilim fakat süreç ne getirir ne götürür tam göremiyoruz. Temenni ederiz ki mayıs, haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Temenni ediyoruz ki yaz mevsimine çok daha huzurlu şekilde girmiş olalım. Çin'den aldığımız aşılar dışında, bizim Çin'le yaptığımız ilk anlaşma 100 milyon faz aşıydı. 50 milyon faz aşı bize henüz ulaşmış değil. Şubat sonu bize ulaşacaktı. 50 milyon aşıyı süratle bekliyoruz. 50 milyon faz aşı bize henüz ulaşmış değil. Şubat sonu bize ulaşacaktı. 50 milyon aşıyı süratle bekliyoruz. 1 milyon 400 bin Biontech aşısı elimize ulaştı. Rusya'yla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya'dan gelen aşı bizi rahatlatacak. Aşı insanımız için tesirli kaynak olarak görüyoruz, ilaç çalışmaları da devam ediyor.

'İRTİCAİ FAALİYET' İDDİALARI

Harp Okulları yönetmeliğindeki değişiklik: Muhalefetin bu tür eleştirilerine alışığız. İrticai faaliyet ayrı bir olay, bu bir yönetmeliktir. Bakanlık veya bakanlıklarımız bu tür yönetmelikleri zaman zaman ülkemizin veya ordumuzun huzuru için yaparlar ve bu da bu vesileyle atılmış bir adımdır, alınmış bir karardır. 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığının attığı adım tamamıyla yasaldır, bu adımla yoluna devam edecektir. Meclis'in alacağı karar değil. Uluslararası anlaşmaların altında mıdır üstünde mi bunları konuşmak havayı bulandırmaktan başka bir şey değildir. 3 ay sonra bununla ilgili kararını onlar da açıklayacaktır. Bizler de buradan çıkmış olacağız. Bu bizimle alakalı değil, biz kararımızı verdik. Gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız. Kimse ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Bu iş de böylece bitmiştir." ifadelerini kullanarak açıklama yaptı. 

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem