• Erdoğan’dan itiraf gibi açıklama: Neredeyse tüm belediyelerimiz mali sıkıntı yaşıyor

  AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Saray’da verdiği davette 29 büyükşehir belediye başkanı ile bir araya geldi. Kayyum darbesiyle görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanları‘nın yerine ise başkanlığa atanan kayyum valiler katıldı.

  Erdoğan’a hakaret davası uluslararası oldu! Eski Alman vekile dava…

  AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanını Saray’da kabul etti. Toplantıya, AKP’li büyükşehir belediye başkanlarının yanı sıra, aralarında Istanbul, Ankara ve Izmir’in de bulunduğu 10 CHP’li belediye başkanıyla bir MHP’li başkan da katıldı. CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise, Çin’de temasları olduğu için toplantıda yer almadı.

  Toplantıya, görevden alınan seçilmiş Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanları‘nın yerine ise kayyumlar katıldı.

  Toplantıda büyükşehirlerin sorunlarının, yerel yönetimlerin çalışmalarının ele alınması, bu doğrultuda görüş alışverişinde bulunulması beklenirken, Erdoğan açılış konuşmasında kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde işten atılan kimse olmadığını öne sürdü. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

  “Siyasi olarak elbette farkı görüşlere ve duruşlara sahip olabiliriz ama ülkemizin ve milletimizin çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebilme erdemini gösterebileceğimize inanıyorum. Türkiye’ye karşı eleştirilere verilecek en büyük cevabımız bu özgürlük tablosudur. Seçim sürecindeki rekabeti meydanlarda bırakan, sandıktan çıkan iradeye herkesin teslim olduğu bu güzel manzara geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Artık şehrinizdeki herkesin belediye başkanı olarak görev yapacağınıza inanıyorum. Tüm Bakanlarımız taleplerinizle ilgili değerlendirme yapmak üzere bizimle beraber. İlgili politika kurulu üyelerimiz de buradadır. Burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok önemli görüyorum. Milletimizin bizlerden istediği görüntünün bu olduğuna eminim.”

  “Nüfusumuzun 4’te 3’ü 30 büyükşehirde yaşıyor. Büyük bir sorumluluğun altına girmiş bulunuyorsunuz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile devletin başı olma sıfatı yanında yürütmenin de temsilcisi konumuna gelmiş bulunuyoruz. Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanının partisine bakmadık. Ne tür yatırıma ihtiyacı varsa gerekli desteği verdik.”

  “Tüm belediyelerimiz neredeyse mali sıkıntı yaşıyor. Tüm belediye başkanlarımızın tespitleri sonucunda bu sorunları giderebiliriz. Eskiler el işler, dil övünür derler. Hepimizin bulunduğu yerler polemik değil eser siyaseti üretme makamlarıdır. Belediye başkanlarının görevi devr-i sabık peşinde koşmak değil. Medyada her gün belediyelerle ilgili sendika değiştirme baskısından işten atmalara kadar pek çok habere rastlıyoruz.”

  ‘KİMSEYİ İŞİNDEN ETMEDİK’

  “Kağıt üzerinde bir toplam olarak önünüze gelen personel sayısındaki her rakam bir insana tekabül ediyor. Kapının önüne konan canları yanan insanların ahı üzerinde ne siyaset ne hizmet bina edilebilir. Varsa birkaç kötü örnek bahane edilerek yüzlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne adalete ne insanlığa sığar. Keyfi uygulamalara maruz kalmamaları için sayıları milyonu bulan işçileri sözleşmeli statüyle kadroya geçirdik. Buna rağmen bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Biz İBB’de göreve geldiğimizde hak eden kimseye dokunmadık, yerinden aşından etmedik. Tüm belediye başkanlarımızdan aynı hassasiyeti bekliyoruz.”

  OHAL raporu: En az 46 KHK’lı intihar etti

  Kayyum Sekreteri ballandıra ballandıra anlattı: 653 kişiyi bir o kadar da KHK’lıyı işten attım büyük keyif aldım

  ‘MİLLETİMİZİN İRADESİNE HERKESİN TESLİM OLDUĞU…’

  “Böylesine büyük bir seçimi başarıyla neticelendirmiş olmamız hiç şüphesiz demokrasimizin zaferidir. Eleştirilere verilecek en büyük cevabımız ülkemizde neredeyse her vatandaşımızın içerisinde yer aldığı geniş demokrasi ve özgürlük tablosudur. Seçim sürecindeki rekabeti meydanlarda bırakan, milletimizin iradesine herkesin teslim olduğu bu güzel manzara geleceğimizin de en büyük teminatıdır.”

   

  Büyükşehir personeline ilk yardım eğitimi