Erdoğan’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Zırvalarını dikkate almamak için…

Erdoğan’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Zırvalarını dikkate almamak için…

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.Grup toplantısı, Erdoğan'ın doğum gününün kutlanmasıyla başladı. Kendisi için hazırlanan videoya teşekkür eden Erdoğan, şu cümleleri kurdu:"Çocukluk...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Grup toplantısı, Erdoğan'ın doğum gününün kutlanmasıyla başladı. Kendisi için hazırlanan videoya teşekkür eden Erdoğan, şu cümleleri kurdu:

"Çocukluk yıllarına beni götürmesi bunun yanında da tercih edilen yanındaki birkaç anekdot çok çok önemliydi. İşte bu simit idi, kitaptı, bu suydu. Bunların üçü çocukluk yıllarımın en önemli başlıklarıydı. Sınıfımdaki bir arkadaşımın kitapevleri vardı. Kütüphaneme aldığım ilk eserin taksitlerini kitap ve su satarak ödemiştim. O günden bu güne de hamdolsun bu şekilde yürüyerek geldik. Arkadaşlarım bunları güzel tespit etmiş yakalamış ve anneciğimin evdeki makinesinde komşulara diktiği elbiselerle, bana vermiş olduğu üç beş kuruşla haftayı doldurup giderdim. Böyle başlayan bir hayat ve şimdi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki bu dev kütüphane ile tırmandığımız dev nokta. Şüphesiz ki kitap bizim için en önemli yol arkadaşım. Unutmayalım ki her kitap bir alimdir."

"Çevremizde tek bir garip, ihtiyaç sahibi, imkânsızlıktan dolayı gözü yaşlı insan varsa bu mübarek ayları ve mübarek geceleri hakkıyla değerlendirmiş olamayız."

Deprem bölgesindeki son durumu aktaran Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"İlk etapta dönüştürülmesi gereken konut sayısı 6 milyon 700 bin. Hedefimiz her yıl 300 bin yeni konut inşa etmek."

"Kanal İstanbul tek başına 500 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesidir."

"Hedefimiz, her yıl 300 bin yeni konut inşa ederek önümüzdeki 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürmektir."

"Türkiye’nin pek çok sıkıntısı var ama CHP zihniyeti ve onun başındaki zatın hezeyanları hâlâ en önemli meselemiz olmayı sürdürüyor. Zırvalarını dikkate almamak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama bazı gerçekleri ifade etmek mecburiyetinde hissediyoruz. Karşımızda hastalıklı bir zihniyet var. Adaletten bahsedip, hakimlere, yargı kurumlarına her türlü hakareti yapan zihniyet başka nasıl ifade edilebilir bilmiyorum. Bu ülkede kölelik yoktur ama zihnini emperyalistlere satmış bir kişiyi biliyoruz onun da adı Bay Kemal'dir."

"İdlib'deki yavruları televizyonlarda izlemiyor musun? O yavruların nasıl sığınacak yer aradıklarını görmüyor musun? O yavruların âhı sana yeter."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika