Erdoğan’dan, ‘Kılıçdaroğlu’nu aradınız mı?’ sorusuna yanıt: Niye arayayım?

Ankara'da şehit cenazesinde linç girişimine uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayıp aramadığı hakkındaki soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben yorumumu yaptım daha niye arayayım?" dedi.Ankara Çubuk'taki...

Ankara'da şehit cenazesinde linç girişimine uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayıp aramadığı hakkındaki soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben yorumumu yaptım daha niye arayayım?" dedi.

Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde linç girişimine uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben yorumumu yaptım daha niye arayayım? Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor. Şehit cenazesine giderken ben de soruyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyolar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var."

"Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit."