Erdoğan’dan Lavrov’a sert Afrin yanıtı

Erdoğan’dan Lavrov’a sert Afrin yanıtı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un Afrin açıklamasına iliş

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Grup Toplantısı sonrası Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un "Türkiye Afrin’i Esad yönetimine teslim etsin" sözlerine de yanıt verdi. Erdoğan: Kime teslim edeceğimizi biz biliriz" ifadesini kullandı.

Partisinin grubundaki konuşmasına geçen haftaki faaliyetlerini anlatarak başladı. Sanatçılarla birlikte Hatay Reyhanlı’daki Oğulpınar Hudut Karakolu ziyaretine değinen Erdoğan, sözü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na getirerek sert eleştirilerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması satırbaşlarıyla şöyle:

’ŞİMDİ DUYDUM Kİ HATAY’A GİDİYORMUŞ, HAYIRDIR YA?’
"Tabii bu durum birilerini rahatsız etmiş olmalı ki, oraya giden sanatçılarımıza olmadık ifadelerle hakaret etmeye kalktılar. Gerek biz gerekse sanatçılarımız hak ettikleri cevabı kendilerine verdik. Buna rağmen nasıl olur da bu ülkenin bir s anatçısın askerine desteğe giden sanatçıya kem söz edebilir. Aklımız almıyor. Bununla kalmadı tabii şahsıma olan hakaretler yine tavan yaptı. Yine bunlar karşısında maalesef zaman zaman ’Bunlara gereken cevabı siz vermeyin biz verelim’ diyen arkadaşlarımız var. Tamam da sözün şiddeti önem arzediyor. Bunlarla ilgili olarak bulunduğumuz makam bu hakaretleri kabul eden makam değildir. Bulunduğumuz makam o kişilere akıllarının alacağı şekilde gerektiğinde cevabı vermesi gereken makamdır. Şimdi duydum ki Hatay’a gidiyormuş. Günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya parka falan eksikse onu da gönderelim. Şunu bir defa bilmen lazım: Bu ülkede biz askerimizle doğduk, askerimizle yürüyoruz. Mehmetçiğimizle doğduk, Mehmetçiğimizle yürüyoruz.

’BAY KEMAL’E RAĞMEN ZEYTİN DALI HAREKATINI YAPTIK’
Afrin’de ne işiniz var, merkezine kadar sakın girmeyin’ diyen kimdi? Siz değil miydiniz? Biz size rağmen Fırat Kalkanı Harekatı’nı; Bay Kemal’e rağmen ’Zeytin Dalı Harekatı’nı yaptık. Bu sabah itibarıyle 4 bin 071. Her halde gözyaşı dökmeyi unutmazsın. Onlarla zaten kol kola yürüdün, şimdi de gözyaşı dökmeyi ihmal etme. Kuzey Irak’ta etkisiz hale getirilen sayısı 337, yurt içinde etkisiz hale getirilenlerin sayısı 165. Bu mücadele sonuna kadar kararlılıkla devam edecek. Tek terörist kalmayıncaya kadar devam ettireceğiz. Aksi takdirde şehitlerimize bunun hesabını veremeyiz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem