Erdoğan'dan Mansur Yavaş'a seçim tehdidi ve flaş Ayasofya cümleleri!

Erdoğan'dan Mansur Yavaş'a seçim tehdidi ve flaş Ayasofya cümleleri!

 Erdoğan, CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'la ilgili suçlamalarda bulundu.

 Erdoğan, CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'la ilgili suçlamalarda bulundu.

Erdoğan, CHP ile İyi Parti'nin oluşturduğu Millet ittifakının Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı Mansur Yavaş için "Belediye başkanlığını Ankara'da yapacak kapasitede biri değil' değerlendirmesini yaparak şöyle konuştu:

* Öyle sahte senet yaz, ondan sonra çeşitli şeylerle, yargıda kesinleşmiş, böyle bir durumu var. Bu zatın zaten seçim öncesi ya da seçim sonrası ne olacağı belli değil. Ankara bir belirsizlik içerisinde olan bir durumda. Yasal olarak duruma baktığınız zaman seçimden sonra zaten yargı kararı belli olduğuna göre gereken kararı kovalanacaktır. Bu senetle ilgili olarak adı geçen şahıs ‘benim böyle bir şey ile yakından uzaktan alakam yok' diyor.

* Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı. Maliye Bakanlığı kayıtlarında bu durum da geçiyor. Neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Böyle bir insanın Ankara gibi bir yere belediye başkan adayı olması hazmedilemez.

* ‘Bizim sözümüz senet' demekle bu işi savuşturamazsınız. Böyle siyaset yapılmaz. Bir defa sözünün eri olacaksın. ‘Sözümüz senet' diyeceksin ama senedi sahte çıkan adamı aday yapacaksın. Böyle bir şey olabilir mi? Bunun hesabını Bay Kemal veremez.

Erdoğan'ın diğer öne çıkan açıklamaları şöyle:

*  1 milyon 600 bin kişinin hiç dağılmadan soğuk olmasına rağmen dağılmadan bizi dinlemesi umutlarımızı yeşertti. Alana gelenlerin heyecanı gayet iyi.

* Yüksek Seçim Kurulu'nun gelecekte bu işi çok daha farklı ele alması gerek. GBT sisteminin ben doğru çalıştığına inanmıyorum. GBT sisteminin çok daha doğru çalışması lazım. Bu tür adamların bir defa adaylıklarının daha baştan silinip atılması lazım.

* Bu ülkenin teröre bulaşmış teröristlerle yönetilmesine müsaade edemeyiz, bunların önünde duracağız.

* 15 Temmuz'da işi bitireceklerini sandılar. Artık eski Türkiye yok, biz kula kul değiliz. Ey Ekrem sen kula kulsun.

* Mansur Yavaş 'Yavaş HDP ile seçim kazanacak' sözünün hesabını versin.

* CHP'nin Kandil adayları var.

* HDP'nin niye İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de adayı yok? Manidardır. Demek ki CHP, bütün umudunu oraya bağlamış.

* İzmir'in sadece 14 ilçesindeki CHP listelerinde terör örgütü PKK ile ilişkili 27 kişinin tespit edildiğini biliyorum.

* CHP'nin seçimlerde en çok HDP'den medet umduğunu görüyoruz. İyi Parti de öyle… Mersin karmakarışık oldu. Adana'da benzer durum var.

* Bizim MHP ile ittifakımızda tek millet, tek bayrak, tek vatan birlikteliğimiz var. Diğer 4'lü ittifakta bunları göremezsiniz. İstiklal Marşı'na bile karşı olanlarla CHP birlikte oluyor. Bunlar bizim bayrağımıza bile karşı, kendi mitinglerinde izin vermiyorlar. Bunlar sözde milliyetçiler siz bunlarla iş tuttunuz.

* Bay Kemal çok taklacıdır. Söylediği yalanları takipte zorlanıyoruz. Milli bir yanı asla yoktur, vatansever olması da mümkün değildir.

* İstanbul İzmir yolunu bu yıl bitiriyoruz.

*(Ayasofya'nın ücretsiz olması) Olmayacak bir şey değil, hatta üzerinde öyle dururuz ki, (adını) müze değil artık Ayasofya Cami olarak koyarız.

* (Yeni Zelanda'daki cami katliamı) Bireysel bir terör eylemi değil, örgütlü bir terör eylemidir. Bu örgütlü terör eyleminin arkasında kimler var, eminim bu meydana çıkacaktır. Sayın Başbakanın yaptığı açıklamalar takdire şayandır.

* İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyemezsin arkadaş, haddini bil. O zaman sen, kendinden şüphe etmen lazım.

* Nur Sertel ikna odalarının baş mimarıydı.

* Fırat'ın doğusuna yönelik planladığımız hazırlıklar son aşamaya geldi.

* S-400'le ilgili geri adım söz konusu değil.

* 3600 Ek gösterge seçim sonrası ele alınacak.

* Erken yaşta emekliliğe karşıyız. EYT'de Demirel bir yanlışın içine düştü.

* Dövizdeki hareketliliğin arkasında bazı bankalar var.

* (Seçim kampanyası müziği olarak kullanılan 'Bizimkisi bir aşk hikayesi' şarkısı için) Kayahan'ın eşi İpek hanım'a teşekkür edeceğim.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika