Erdoğan'dan Mehmet Şimşek'e: Kusura bakma, biz bu işe inananlarla yolumuza devam ederiz

Erdoğan'dan Mehmet Şimşek'e: Kusura bakma, biz bu işe inananlarla yolumuza devam ederiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul'da kritik iki ayrı konuşma yaptı. İlk konuşmasını İstanbul Yeditepe Bienali'nin açılış töreninde yaptı. Erdoğan'ın buradaki konuşmasında, “AKM için de çok bağırdı...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul'da kritik iki ayrı konuşma yaptı. İlk konuşmasını İstanbul Yeditepe Bienali'nin açılış töreninde yaptı. Erdoğan'ın buradaki konuşmasında, “AKM için de çok bağırdı Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın çatlayın patlayın yıktık" ifadeleri dikkat çekti.

Erdoğan: 'Çatlayın, patlayın, AKM'yi yıktık'!

Daha sonra Erdoğan, partisinin ilçe kongresine katılmak üzere Pendik'e gitti ve Pendik 6'ncı genel kongresinde konuştu.

Erdoğan dün yaptığı konuşmada,"Partide kendi ayağımıza kurşun sıkanlar var. AK Parti’ye zarar verebilecek tek şey dava şuurunu kaybetmiş kendi içimizdeki arkadaşlarımızdır" demişti. Erdoğan'ın kendi partisine ilişkin tepkisi akıllara Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i  getirmişti. Geçen günlerde TRT Haber'de katıldığı programda soruları yanıtlayan Mehmet Şimşek şirketlerin döviz borçlarını yönetemediklerini söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

‘‘Sorun reel sektörün döviz borçları. Ne yapacağız? Meşhur ABD Başkanı JF Kennedy'nin lafı var; 'çatıyı güneşliyken tamir etmek lazım.' Şu anda faizler nispeten düşük; ekonomiler büyüyor ama yağmur yağacak. Bunlar için tedbir alıyoruz. Döviz borçlanmaya sınır getireceğiz; KOBİ'lerde yaptık. Büyükler yönetebildiklerini söylüyor ama görüyoruz yönetemiyorlar; tedbiri alacağız."

Erdoğan'ın Pendik'deki konuşması da akıllara Mehmet Şimşek'i getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan isim vermeden Mehmet Şimşek'i eleştirerek, "İnanmıyorsan kusura bakma arkadaş. Biz bu işe inananlarla yolumuza devam ederiz" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın o sözleri şöyle:

'BATSIN SİZİN KURUNUZ'
"Yok ekonomi şöyle, yok böyle' diye atıp tutuyorlar. 'Yok kur şöyle oldu, yok bunda böyle oldu.' Batsın sizin kurunuz ya, ne kuru. Biz dimdik yolumuza devam ediyoruz. İnançlıyız, güçlüyüz ve yatırımların ülkesiyiz. Böyle de devam edeceğiz. Şu anda altyapısıyla her şeyiyle yoluna devam eden bir Türkiye var. İnanmıyorsan kusura bakma arkadaş. Biz bu işe inananlarla yolumuza devam ederiz.

Bizim aldığımız Türkiye öyle değildi. Batmış, bitmiş bir Türkiye'yi aldık nereden nereye getirdik. Kimse bu iktidarın bulunduğu konumu zayıf göstermeye gayret etmesin. Biz hiçbir zaman kendimize inancımızı kaybetmedik. Kaybetmediğimiz için de Rabbim bize buralara gelmeyi nasip etti ve halkımız da bize inandı, güvendi ve bizi 15 yıldır sürekli iktidarda tuttu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem