Erdoğan'dan Sezen Aksu açıklaması: Açıklamamın muhatabı Sezen Aksu değildir

Erdoğan'dan Sezen Aksu açıklaması: Açıklamamın muhatabı Sezen Aksu değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, İstanbul'u etkisi altına alan şehirde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, ülkede yaşanan doğal gaz kesintileri ve diğer konu başlıkları hakkında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerini NTV canlı yayınında yaptı. Erdoğan'ın gündeminde ilk sırada İstanbul'da etkili olan kar yağışında ortaya çıkan sorunlar yer aldı. Erdoğan konuyla ilgili, "Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz. 03.00'e kadar takip ettim, arkadaşlarımla irtibat halinde oldum kara yollarındaki çalışmaları koordine ederek izledim. Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Kar yağdıktan sonra tedbir alamazsınız. Kış mevsimine girerken bütün tedbirlerinizi almalısınız. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." açıklamasında bulundu.

İRAN'DAN DOĞAL GAZ KESİNTİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'dan Türkiye'ye gelen doğal gazda yaşanan kesintiler ve bunun sanayi üretimine yansımaları hakkında da açıklama yaptı. Erdoğan, "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır. 2021'de vatandaşların elektrik faturalarında yüzde 50, doğal gazda yüzde 75 sübvansiyona gidilmiştir. 2022'de de benzer sübvansiyonlar devam edecek." dedi.

DÖVİZE ENDEKSLİ TL HESABINDA NE KADAR BİRİKTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Aralık gecesi açıklanan dövize endeksli Türk lirası hesabında biriken paranın hacmini açıkladı. Erdoğan, "25 Ocak itibarıyla büyüklük 203 milyar lirayı aştı. 58,6 milyar lirası döviz hesaplarından dönüşen tutar" dedi.

ERDOĞAN'DAN SEZEN AKSU İLE İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA: HEDEFİM KENDİSİ DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Camii'nde yaptığı konuşmada "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" açıklamasında hedefinin Sezen Aksu olmadığını söyledi. Erdoğan, "Açıklamamın muhatabı Sezen Aksu değildir. Dilini koparma ifadesini bir kişiye karşı değil bir zihniyete karşı söyledim" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika