Erdoğan'ın 7 danışmanı istifa etti!

Erdoğan'ın 7 danışmanı istifa etti!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlarından 7 isim, AKP’den milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etti.Bürokraside yaşanan istifa furyasının benzeri Cumhurbaşkanlığı'ndan da yaşandı....

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlarından 7 isim, AKP’den milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etti.

Bürokraside yaşanan istifa furyasının benzeri Cumhurbaşkanlığı'ndan da yaşandı. Erdoğan'ın 34 başdanışmanından 7'si görevinden ayrıldı. Sözcü'den Veli Toprak'ın edindiği bilgiye göre 24 Haziran'da AKP listesinde yer almak için ayrılan isimler şunlar;

Alev Dedegil, Ayşe Türkmenoğlu, Gülay Samancı, Gülşen Orhan, Seyit Sertçelik, İhsan Şener ve Özlem Zengin.

7 İSMİN TAMAMI ESKİ VEKİL

Başdanışmanlık görevinden ayrılan 7 ismin hepsi de eski vekil. Dedegil ve Zengin (İstanbul), Türkmenoğlu ve Samancı (Konya), Orhan (Van), Sertçelik (Ankara), Şener (Ordu) illerinden vekil seçilmişti. Özlem Zengin, en kısa vekillik yapan isimdi. 7 Haziran'da seçilmiş ve 1 Kasım'da aday yapılmamıştı.

ERDOĞAN 'AYRILMA' DEMİŞ

Bazı isimler ise vekillik için izin alamadı. Başdanışmanlıktan ayrılmak için Erdoğan'dan onay bekleyen bazı isimlere Cumhurbaşkanının ''ayrılma' dediği öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika