Erdoğan'ın açıklamaları ardından alınan tedbirler arttı: 26-27 Eylül sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Erdoğan'ın açıklamaları ardından alınan tedbirler arttı: 26-27 Eylül sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Eylül Pazartesi günü yaptığı açıklama ile son dönemde vaka ve ölüm oranında artış yaşanan koronavirüsle mücadelede yeni tedbirlerin alınacağının sinyalini verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Eylül Pazartesi günü yaptığı açıklama ile son dönemde vaka ve ölüm oranında artış yaşanan koronavirüsle mücadelede yeni tedbirlerin alınacağının sinyalini verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından dün ilk kısıtlama haberi Edirne’den geldi ve 65 yaş ve üzeri vatandaşların şehir içi toplu ulaşımdan 10.00-15.00 saatleri arasında ücretsiz faydalanabileceği, bunun dışındaki saatlerde ise ücretli yolculuk yapacakları açıklandı.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI YENİDEN GELİYOR

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından en merak edilen soru ise sokağa çıkma kısıtlamasının yeniden uygulanıp uygulanamayacağı idi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Nisan ayında başlayan sokağa çıkma kısıtlamasında bazı kurum ve kuruluşlarda çalışan personellere izin kağıtları dağıtılmıştı.

Personel bu görevlendirme kağıtları sayesinde sokağa çıkma kısıtlanmasının uygulandığı günlerde polis çevirmesine takılmadan iş yerlerine rahatça gidebiliyordu.

Erdoğan’ın kısıtlamalar yeniden gelebilir mesajının ardından dün birçok kurum ve kuruluşta personele yeniden bu görevlendirme kağıtlarının dağıtıldığı öğrenildi.

Bu görevlendirme kağıtlarının yeniden dağıtılmaya başlanması, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının yeniden uygulanmaya başlanacağı şeklinde yorumlandı.

(Siyaset Kafe)

 

Politika