Erdoğan'ın 'alkolü ben kaldırdım'' sözlerine yanıt geldi: Yanlışlık olmasın?

Erdoğan'ın 'alkolü ben kaldırdım'' sözlerine yanıt geldi: Yanlışlık olmasın?

Dün Yeşilay ödül töreninde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Belediye başkanlığımdan bu yana bulunduğum her yerde alkolü ben kaldırdım. Çok başlıklar attılar. Çok köşe yazıları yazdılar' demişti. Vergi Uzmanı...

Dün Yeşilay ödül töreninde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Belediye başkanlığımdan bu yana bulunduğum her yerde alkolü ben kaldırdım. Çok başlıklar attılar. Çok köşe yazıları yazdılar' demişti. Vergi Uzmanı Ozan Bingöl'den enteresan bir cevap geldi.

Ozan Bingöl'ün attığı tweet:

"Sayın Cumhurbaşkanım bir yanlışlık olmasın.
Çünkü, 2017 yılında 740 bin kurumun ödediği vergi 52,9 milyar
Sadece alkol ve tütünden elde edilen ÖTV+KDV 55,9 milyar"

vergi-bira.jpg

ERDOĞAN'IN ŞUNLARI SÖYLEMİŞTİ:

"Belediye başkanlığımdan bu yana bulunduğum her yerde alkolü ben kaldırdım. Çok başlıklar attılar. Çok köşe yazıları yazdılar. Bunları yazıyorsun da anayasaya niye bakmıyorsun? Anayasada devletin gençlikle ilgili görevi sayılırken orada 'Devlet gençlerini kumardan, uyuşturucan korur' diyor. Ama bizden önce gelen yönetimlerin hiçbiri bunu uygulamadı. Ama biz uyguluyoruz. Şu anda bizim yönetimimizde olan yerlerde asla böyle bir şey olamaz. Geldiğimden bu yana hiçbir zaman ben misafirlerime alkollü içki ikram etmedim. Tasarruf benimse ben de sevdiklerime sevdiğimden ikram ettim."

 

erdogan-saskin-foto.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem