Erdoğan'ın anlattığı anıya Cihaner'den itiraz: Bu kadar açık yalan acizlik

Erdoğan'ın anlattığı anıya Cihaner'den itiraz: Bu kadar açık yalan acizlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in eşiyle ve eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e ilişkin sözlerinin doğru olmadığı ortaya çıktı.Sezer'in Cumhurbaşkanlığı döneminde Mehmet Şimşek'i...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in eşiyle ve eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e ilişkin sözlerinin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Sezer'in Cumhurbaşkanlığı döneminde Mehmet Şimşek'i Merkez Bankası Başkanı olarak atamak istediğini söyleyen Erdoğan "O zamanki Cumhurbaşkanı buna karşı çıktı. Sebebini sorduğumda ise sadece 'olmaz' dedi. Ben tekrar sebebini öğrenmek için 'neden' diye sordum. Açıklama yapmadı. Ben de ona 'Eğer eşinin başörtülü olduğunu düşünüyorsanız değil. Hatta Amerikalı' dedim. Ama atamadı. Eninde sonunda Cumhurbaşkanı arasında bir çatışma kaçınılmazdır. Herkes yetki ve güç sahibi olduğunda orada işler yürümez" ifadelerini kullandı.

"ACZİYETİN İFADESİ"

Erdoğan'ın bu açıklamalarına yanıt veren CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, "Erdoğan, Sezer'in Mehmet Şimşek'i eşini başörtülü sandığı için atamadığını söylüyor. Oysa Sezer, eşi başörtülü Durmuş Yılmaz'ı atamıştı. Sezer'in Mehmet Şimşek'i başkan yardımcısı olarak atamamasının sebebi de, yardımcılarını yeni atanacak başkanın belirlemesi düşüncesiydi. Bu kadar açık yalan ve başörtüsü sömürüsü acziyetin işareti olsa gerek" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika