Erdoğan’ın “başörtüsü” iddiasına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor

Erdoğan’ın “başörtüsü” iddiasına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor

Erdoğan’a tepki gösteren CHP Lideri, muhafazakar kadınlara seslenerek “Siz ‘konu mankeni’ değilsiniz. ‘Sembolik’ değilsiniz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kadın Kolları Kuruluştan Bugüne MKYK ve İl Başkanları ile Toplantı’sında yaptığı açıklamalarda CHP’yi hedef alarak ”CHP ne yapıyor? Her zamanki gibi istismar, geliyor birkaç tane başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor, birinin yanına rozet takıyor. Ben buradan o kardeşlerime de sesleniyorum. Gelmeyin bu oyuna” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN JET YANIT

Erdoğan’ın sözlerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan jet yanıt geldi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın konuşmasındaki ilgili anların görüntülerini paylaşarak; ”Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor. Kadınlara ‘tane’ mi dersin, ‘birkaç başörtülü’ mü dersin, ‘konu mankeni’ mi dersin, ‘sembolik’ mi dersin. Neler neler dersin… Kadın haklarına inanmayan sen, bunu sadece oy almak için bir iş gibi görürsün” dedi.

Ah Erdoğan ah… Kafandaki tilkiler kaçınılmaz olarak diline vuruyor. Kadınlara "tane" mi dersin, "birkaç başörtülü" mü dersin, "konu mankeni" mi dersin, "sembolik" mi dersin. Neler neler dersin… Kadın haklarına inanmayan sen, bunu sadece oy almak için bir iş gibi görürsün. pic.twitter.com/rKYkfa9xNi

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) September 27, 2022

”MUHAFAZAKAR GENÇ KADINLARA SESLENİYORUM”

”Diline de vurur işte böyle. Çünkü sen busun” diyen Kılıçdaroğlu, ”Muhafazakar genç kadınlara sesleniyorum. Siz ‘tane’ değilsiniz. ‘İş’ değilsiniz. ‘Konu mankeni’ değilsiniz. ‘Sembolik’ değilsiniz.

Hepiniz bireysiniz ve kazanımlarınız sizin başarınızdır. Bu kazanımları size kimse vermedi, bahşetmedi; siz aldınız. Bay Kemal de her zaman bu konuda haddini bilir ve bilecektir” ifadelerini kullandı.