Erdoğan'ın danışmanından Cübbeli'ye satranç yanıtı

Erdoğan'ın danışmanından Cübbeli'ye satranç yanıtı

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen ismi Cübbeli Ahmet Hoca ile hükümet arasındaki satranç polemiği sürüyor. AB Bakanı Ömer Çelik’in ardından bu kez de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank sosyal...

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen ismi Cübbeli Ahmet Hoca ile hükümet arasındaki satranç polemiği sürüyor. AB Bakanı Ömer Çelik’in ardından bu kez de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank sosyal medyadan Cübbeli Ahmet Hoca’ya satranç göndermesi yaptı.

AB Bakanı Ömer Çelik, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün satrancın dinen yasak olduğuna ilişkin sözleri üzerine açıklamada bulunmuştu. Cübbeli Ahmet de o sözler üzerine Bakan Çelik’e yanıt vererek, "Böyle kritik zamanlarda anlamsız tartışmaları ortaya atarak FETÖ'nün oyunlarına alet olmayın" ifadelerini kullanmıştı.

Satranç tartışmasına bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank da katıldı. Varank, sosyal medya hesabından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ücretsiz dağıttığı satranç setlerinin fotoğrafını paylaşarak Cübbeli Ahmet’e mesaj gönderdi.

İşte o paylaşım:

varankicerik.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika