Erdoğan'ın dünürü kıvırdı

Erdoğan'ın dünürü kıvırdı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü, Orhan Uzuner, "Gayemiz bir tehlike anında halkı uyandırma ve haber verme niteliğinde" olarak ifade ettiği "Kardeş Kal Türkiye" adlı teşkilatın toplantısında kullandığı “En küçük...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü, Orhan Uzuner, "Gayemiz bir tehlike anında halkı uyandırma ve haber verme niteliğinde" olarak ifade ettiği "Kardeş Kal Türkiye" adlı teşkilatın toplantısında kullandığı “En küçük cihazımız düdük. Arabamda megafon var. Gerektiği zaman kullanacağımız silah var. Böyle hazırlıkları yapmamız lazım" sözleri ile ilgili olarak açıklama yayımladı

“Milli menfaatler doğrultusunda görüş alışverişinde bulunulan bir grubu silahlı yapılanma gibi gösterilmeye çalışıldığını'' savunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner “En küçük cihazımız olan düdüğümü anahtarımın yanına koydum. Arabamda megafon var. Gerektiği zaman kullanacağı siren var’ şeklindeki konuşmasında geçen ''Siren’ yerine ''Silah’ denilerek gerçeğe aykırı haber yapılmıştır'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın dünürü Uzuner, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, 'görüş alışverişinde bulunan bir grubun silahlı yapılanma gibi yansıtıldığını' savundu.

Uzuner, "Platformumuzun amacı ve faaliyet konusu da olası bir darbe girişimi, afet ve deprem gibi olumsuz olaya karşı kesintisiz iletişimin nasıl sağlanacağı konusunda fikir üretip paylaşmaktır" dedi.

Cumhuriyet'i suçlayan dünür, diyelim ki pek öyle anlaşılmıyor ama silah demedi, siren dedi. Peki o zaman soru şu: Türkiye'nin güvenliğinin örgütlenmesi görevini ne hakla hangi sıfatla yapıyor?

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem