Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, madde madde yazdı: Ekonomideki gidiş korkutucu seviyede

Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, madde madde yazdı: Ekonomideki gidiş korkutucu seviyede

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal sosyal medya hesabından ekonomideki kötü gidişi madde madde yazdı. İşte Ünal'ın uyarıları:

Türkiye ekonomisindeki kötü gidiş vahim, endişe verici, korkutucu bir seviyeye geldi. 
Önce şunu kabul edelim: Ekonomideki kötü gidiş pandemiden, küresel krizden ve Rus işgalinden daha ziyade iç dinamiklerden, 4 yıldır yapılan hatalı atama ve hatalı kararlardan kaynaklanıyor.
Mevcut durumda bile hasarın onarılması, yaraların sarılması yıllar, belki on yıllar alacaktır. 
Ancak bırakınız hasarı onarmayı, henüz kötü gidişi durduracak tedbirler bile alınmamaktadır.
Gecikilen her saniye ülkeye ağır fatura yüklemektedir.
Kötüye gidişi durdurmak için şu gerçekten çok basit, çok kolay 3 adım atılmalıdır:

1. Ekonomi Bakanlığına güven verici bir isim atanmalıdır

2. Merkez Bankası eski bağımsızlığına kavuşturulmalıdır

3. Cumhurbaşkanını sadece ekonomi bakanı ve MB bilgilendirmeli/yönlendirmelidir.

Bu 3 basit adım atıldığında en azından çöküş duracaktır.  Çöküş durduktan sonra da hasarın onarılabileceğine dair toplumda umut oluşacaktır. En azından ülkeye makuliyet hakim olacaktır.
Esasen, öncelikle ekonomi yönetimindeki arkadaşlarımızdan beklenen, bu manzarayı idrak ederek, Sayın Cumhurbaşkanı’nı da bu yönde cesaretle, samimiyetle bilgilendirerek aflarını istemeleridir.
Bu, hem ülkeye moral verecek hem de arkadaşlarımız için hayırlı bir çıkış olacaktır.
Şurası unutulmamalıdır: Çöken sadece ekonomi değil; bu enflasyon hiç bir iktidarı ayakta tutmaz. AK Parti’nin ilk 16 yılının birikimi, eserleri, güzel işleri de çökecek, çok kritik zamanda Türkiye göz göre göre belirsizliğe güvensizliğe itilecektir. Bunun hala önüne geçilebilir.
Ülkenin, gerekli tedbirlerin alınmasında bir  saniye dahi gecikmeye tahammülü yoktur.
Ortaya çok daha kötü sonuçlar çıktığında, bugün susanlar, Hakkı söylemeyenler, gerekli yapıcı eleştirileri dile getirmeyenler de vebal altında kalacaktır.
Gün, dalkavukların kenara çekilme, cesurların Hakkı cesaretle söyleme ve samimi, yapıcı eleştiri ile yöneticileri Hakka, istikamete çağırma, içtenlikle uyarma günüdür.
İnanın, doğruyu söylediği için makamını kaybeden insandan daha huzurlusu yoktur!
Yarın çok geç olabilir!

Aydın Ünal kimdir?
1970 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi, ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Öğretmenliği bölümlerinde okudu. Yörünge, Belde, Ülke, İkindi Yazıları, Hece, Tezkire gibi yayınlarda yazdı. Hak-iş Basın danışmanlığı, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, Başbakanlık müşavirliği, Başbakan Başmüşavirliği ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. 25 ve 26. Dönemlerde Ankara Milletvekili seçildi. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu ve NATO PA Üyeliklerinde bulundu. TBMM Filistin ve Lübnan Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika