Erdoğan'ın gündemi yine Kılıçdaroğlu: Bu zat kamu çalışanlarını tehdit ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış töreninde konuşuyor

Erdoğan'ın gündeminde Kılıçdaroğlu var:

Maalesef ana muhalefetin başında bir zat var. Bu zat merkez bankasından randevu istiyor. Hani ona göre merkez bankası bağımsız değil ya... Merkez bankası buna randevu veriyor ama gidiyor önünde atıp tutuyor. Bak sana randevu verdiler işte ama bunlarda edep adap yok.

TÜİK'ten randevu istiyor, vermiyor ama bu gidip önünde konuşuyor. İnsan davet edilmediği yere gitmez. Bak Bay Kemal, bundan sonra devletin kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğren. Sen terör örgütleriyle omuz omuza gidebilirsin ama devlet kurumları ciddidir, yapmaları gereken açıklamaları da yapar.

Milletin inancına, kültürüne karşı gelen faşizan duygularla dolu bir kesim var. Üstelik bu ülkede tek bir kalıcı adımları, eserleri yoktur.

Kılıçdaroğlu, devlet memurlarının hukuka uygun çalışmasını istemişti

CHP'nin başındaki zat da devlet memurlarına saldırmaya başladı. Kılıçdaroğlu'nun kendi partisindeki olaylarda sözü geçmiyor. Siyaset, ağzından köpükler saçarak devlet memurlarına hakaret etmek değil, bak o Mersin'de buradaki gibi bir kalabalık toplayamadı. Bir de daha büyük alan istiyor, sen önce sana verilen alanı doldur. Buradan ona sesleniyorum, bırak memuru tehdit etmeyi de böyle alanları doldur. Gerçi bu, kaset kumpasıyla bir yere gelmeye benzemez.

"Kur aşağıya inecek"

Konuşmasında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zamanlarda kurdaki dalgalanmalara dair de konuştu.

"Yakın zamanda kur dalgası makul seviyeye gelecek." diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Kur dalgalanmalarını makul ve istikrarlı bir çizgiye oturtacağız. Bunları aşacağız. Önümüzdeki yılın ilk aylarından itibaren ekonomide gelişmiş ülkeler standartlarını yakaladığımız bir seviyeye ulaştığımızı göreceğiz." 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika