Erdoğan'ın 'halde terör estirenler' dediği hal esnafına, Yıldırım 'garantör' dedi...

Erdoğan'ın 'halde terör estirenler' dediği hal esnafına, Yıldırım 'garantör' dedi...

Binali Yıldırm, daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te mağaraların içinde işini bitirdiysek; halde terör estirenlerin işini de biz en kısa zamanda bitiririz" diyerek seslendiği hal esnafı için...

Binali Yıldırm, daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te mağaraların içinde işini bitirdiysek; halde terör estirenlerin işini de biz en kısa zamanda bitiririz" diyerek seslendiği hal esnafı için Yıldırım, "Hal komisyoncusu tefeci değildir, terörist değildir. Biz hal esnafını, haldeki komisyoncuları üreticinin mallarının semt pazarlarına gitmesinde garantör olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırm, Bayrampaşa'da bir iftar programındaydı. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada iptal İstanbul seçimlerine ilişkin, "Keşke öyle olmasaydı ama olan işte hayır var. Adaylar aynı; Ben Cumhur ittifakının adayıyım Ekrem İmamoğlu Millet İttifakı'nın adayı." ifadelerini kullandı.

'HAL ESNAFI TERÖRİST DEĞİLDİR'

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gıda fiyatlarının sebebi olarak gördüğü hal esnafına selenerek, "Hal komisyoncusu tefeci değildir, terörist değildir. Halciler alnının teriyle ekmeğini kazanır. Ben hallerdeki çalışmaları çok yakından takip ederim. Vergiler düşünce hal komisyoncusunun yüzde 4 kazancı vardır. Biz hal esnafını, haldeki komisyoncuları üreticinin mallarının semt pazarlarına gitmesinde garantör olarak görüyoruz. Sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmanın işi özü mevsim şartlarıdır. Üretim arz talep dengesinin bozulmasıdır." dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sebze meyve fiyatlarını incelemek üzere hale giden müfettişleri dövme girişiminde bulunulduğunu belirterek, “Eğer kendini devletten güçlü zannedenler varsa şunu bilsinler ki; devlet nasıl teröristlere Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te mağaraların içinde işini bitirdiyse; halde terör estirenlerin işini de biz en kısa zamanda bitiririz. Benim vatandaşımı sömürenler karşısında bizi bulacaklar. Biz milletimizin sömürülmesine müsade edemeyiz. İnşallah bu sömürüye de bitireceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika