Erdoğan'ın 'helallik' açıklamasına Akşener tepki gösterdi

Erdoğan'ın 'helallik' açıklamasına Akşener tepki gösterdi

Meral Akşener, salgın döneminde kısıtlamalardan etkilenen esnaftan helallik isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim" dedi.

AK Parti teşkilatı ile video konferans yöntemiyle düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşması ajanslara düştükten sonra sosyal medyada birçok kullanıcı Erdoğan'ın esnaflardan helallik istemesini eleştirdi. #HelalEtmiyorum tagi açan kullanıcılar kısıtlama döneminde yeterli yardım alamayan ve geçim sıkıntısı nedeniyle intihar eden müzisyen ve esnafları anarak iktidarın salgın politikasını eleştirdi.

En çok vurgu yapılan konulardan biri de geçtiğimiz gün Kültür Turizm Bakanlığı'nın paylaştığı tepkiler nedeniyle sildiği 'aşılandım' videosu oldu.

"Siyasetçi santıkta hesaplaşır"

Erdoğan'ın açıklamasına bir tepki de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. Kişisel Twitter hesabından paylaşım yapan Akşener, Erdoğan'a "Sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir" diye seslenerek şu ifadeleri kaydetti:

"Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim."

Politika