Erdoğan'ın izlettiği katliam görüntülerine uzmanlardan uyarı

Erdoğan'ın izlettiği katliam görüntülerine uzmanlardan uyarı

Uzmanlar, Erdoğan'ın izlettiği şiddet içeren görüntülere karşı uyardı. Türk Psikologlar Derneği (TPD) İstanbul Şube Başkanı, TPD İstanbul Şube Travma, Afet

Uzmanlar, Erdoğan'ın izlettiği şiddet içeren görüntülere karşı uyardı.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) İstanbul Şube Başkanı, TPD İstanbul Şube Travma, Afet ve Kriz Birimi Sorumlusu Klinik Psikolog Dr. Serap Altekin, çocukları, ergenleri ve yetişkinleri, yani aslında tüm insanları, ölüm, yaralanma, kan, patlama, savaş, çatışma veya terör saldırısı gibi şiddet içeren etki gücü yüksek görüntülerden, seslerden ve anlatımlardan mümkün olduğunca uzak tutulması gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Altekin, “Şiddetli görüntüler içeren olaylara ve bu olayların ham görüntülerine maruz kalan herkeste, özellikle olayın hemen ardından ilk günlerde ve takip eden haftalarda, bazen aylar boyu etkisini gösteren yoğun duygular tetiklenebilir. Korku, kaygı, tedirginlik ve çaresizlik gibi duygular insanların günlük hayatını, yaşam kalitesini, verimliliğini ve işlevselliğini belirgin derecede etkileyecek düzeyde olabilir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika