Erdoğan’ın Moskova gezisine Akar da katılacak

Erdoğan’ın Moskova gezisine Akar da katılacak

Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yapacağı görüşmelerde, gündemin öncelikli maddesini Suriye’deki iç savaş sorununun çözümü ve özelde Menbic bölgesindeki durum oluşturacak.Milliyet’ten Aydın Hasan’ın...

Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yapacağı görüşmelerde, gündemin öncelikli maddesini Suriye’deki iç savaş sorununun çözümü ve özelde Menbic bölgesindeki durum oluşturacak.

Milliyet’ten Aydın Hasan’ın haberine göre Erdoğan, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi Altıncı Toplantısı nedeniyle 10 Mart Cuma günü Moskova’ya ziyarette bulunacak. ÜDİK toplantısı, Erdoğan ve Putin’in başkanlığında yapılacak. Erdoğan’a, Moskova ziyaretinde çok sayıda bakan da eşlik edecek.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis Dunford ve Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç Gerasimov, dün Antalya'da düzenlenen üçlü toplantıda bir araya gelmişti. Akar, bu görüşmelerle ilgili Erdoğan’a bilgi verdi.
 
Akar, Cumhurbaşkanı’na kapsamlı brifingi ise Perşembe günü devlet günü çerçevesinde Beştepe’deki kabulde sunacak.
 
Erdoğan’ın isteği üzerine Cumhurbaşkanı’nın Cuma günü yapacağı Moskova ziyaretine Orgeneral Akar da katılacak. Moskova gezisine Akar’ın da katılacak olması, iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin boyutu hakkında fikir verici nitelikte. 

Erdoğan, bu akşam TRT’daki programda Moskova gezisinde Akar’ın yer alacağını dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika