‘Erdoğan’ın Orhan Pamuk’u kastettiği açık çünkü…’

‘Erdoğan’ın Orhan Pamuk’u kastettiği açık çünkü…’

Gazeteci Kadri Gürsel, Erdoğan'ın Nobel hakkındaki sözlerine ilişkin, ''Erdoğan’ın Orhan Pamuk’u kastettiği açık. Çünkü... Orhan Pamuk gerçekten de bazı 'teröristleri' romanına yansıtmış, 'orada onu kullanmıştır'.''...

Gazeteci Kadri Gürsel, Erdoğan'ın Nobel hakkındaki sözlerine ilişkin, ''Erdoğan’ın Orhan Pamuk’u kastettiği açık. Çünkü... Orhan Pamuk gerçekten de bazı 'teröristleri' romanına yansıtmış, 'orada onu kullanmıştır'.'' dedi.

Gazeteci Kadri Gürsel, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nobel ödülleri ile ilgili kafaları karıştıran “Türkiye'den teröriste ödül vermişlerdir” ifadeleri hakkında Twitter'dan açıklamada bulundu.

Gürsel'in açıklaması şöyle:

#Erdoğan, #NobelÖdülleri’ni suçlamak için kullandığı “Mesela kalkmışlardır Türkiye’den teröriste ödül vermişlerdir” şeklindeki ifadeye, konuşmasının devamında şöyle “açıklık” getirmiş:

Erdoğan’dan #OrhanPamuk & #Nobel’e: “Kalkıp da böyle bir teröristleri, kalkıp kendi romanına vesairesine yansıtan, orada onu kullananları siz Nobel’e layık görürseniz bizim de sizi tanımamız mümkün değildir”.

Erdoğan’ın Orhan Pamuk’u kastettiği açık. Çünkü... Orhan Pamuk gerçekten de bazı “teröristleri” romanına yansıtmış, “orada onu kullanmıştır”. Yazarın bunu yaptığı romanının adı #Kar’dı ve oradaki “teröristler” Erdoğan’ın gündeme getirdiği konu bakımından ne ironiktir ki “İslamcı” idi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika